Kurzemes Vārds

09:47 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iedzīvotāju un darbinieku ērtībām labiekārto telpas

Anda Pūce

Pēc atvaļinājuma darbā atgriezušies un ar jaunu sparu savus atbildīgos pienākumus pildīt sākuši pašvaldības Sociālās palīdzības un aprūpes nodaļas darbinieki un citi iedzīvotāju apkalpošanas speciālisti, kam jaunas darba vietas iekārtotas administratīvās ēkas pirmajā stāvā.

Kā stāsta Grobiņas Pilsētas domes Kancelejas vadītāja Gunta Konopļeva, šopavasar domes ēkā veikts pamatīgs remonts, izgrautas sienas telpās, kur agrāk atradās Latvijas Krājbankas norēķinu grupas naudas glabātuves un klientu zāle, viss labiekārtots, lai jaunā nodaļa būtu ērti pieejama iedzīvotājiem. "Nav noslēpums, ka pēc sociālās palīdzības nereti vēršas veci cilvēki, ar veselības problēmām, kam sagādā grūtības kāpt augšup pa trepēm, tāpēc pirmais stāvs viņiem noteikti ir izdevīgāks," saka G.Konopļeva.

Domes ēkas pirmais stāvs tieši nepieciešamo remontdarbu un ieguldījumu dēļ tika izmantots daļēji, tomēr pēc SIA "Remontu kantoris" celtnieku darba šeit ir 3 kabineti četriem domes darbiniekiem. Darba vietas ir aprīkotas ar jaunām mēbelēm un datortehniku.

Viņa stāsta arī, ka pašvaldībai bijusi nepieciešamība paplašināt darbinieku skaitu sakarā ar vairākiem valdības pieņemtajiem likumiem, kas skar iedzīvotāju apkalpošanu un uzliek jaunus pienākumus pašvaldībām, piemēram, Sociālās palīdzības likums, Dzīvesvietas deklarēšanas likums un citi. "Līdz šim domes darbinieki vairākus no šiem jaunajiem pienākumiem pildīja amatu savienošanas kārtībā," paskaidroja G.Konopļeva.

Lai pilnveidotu sociālās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem, jau no pagājušā gada rudens izveidota arī Sociālās palīdzības un aprūpes nodaļa Indras Bērziņas vadībā. Nodaļas pārziņā ir visa sociālā darba koordinācija Grobiņā – veco ļaužu aprūpes nams, mājas aprūpes darbs, sociālā rehabilitācija un pašvaldības sociālo pabalstu piešķiršanas noformēšana. Ikdienā ar cilvēkiem, kas ierodas kārtot dažādus ar sociālo palīdzību saistītus jautājumus, strādā nodaļas darbiniece Ināra Smilga.

Jaunajās telpās turpmāk strādās arī Bāriņtiesas priekšsēdētāja Olga Bērziņa, kā arī iedzīvotāju uzskaites speciāliste Maija Rolava. "Šāda štata vieta bija jāizveido, lai sakārtotu visus jautājumus, kas saistīti ar iedzīvotāju reģistru," paskaidroja Kancelejas vadītāja. Viņa stāsta, ka M.Rolava šobrīd galvenokārt ir aizņemta ar iedzīvotāju dzīves vietas deklarēšanas lietu kārtošanu. No 1.jūlija, kad stājās spēkā jaunā kārtība, Grobiņā savu dzīves vietu jau deklarējuši 60 cilvēki.