Kurzemes Vārds

00:14 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gadadienā sveic jūrniekus un ieceļ krustmāti kuģim

Gadadienā sveic jūrniekus un ieceļ krustmāti kuģim

Andrejs Rjabcevs

Lai arī Latvijas kara flote dibināta 1919.gada 10.augustā, jau vakar Liepājā ieradās Jūras spēku komandieris Ilmārs Lešinskis un citi augsti viesi, lai ar atceres brīdi Grobiņā noliktu ziedus pie kara flotes dibinātāja un pirmā komandiera admirāļa Arhibalda fon Keizerlinga pieminekļa. Saistībā ar kara flotes gadadienu, par godprātīgu dienestu Latvijas Jūras svētkos tika sveikti arī vairāki jūrnieki, kā arī svinīgi tika iecelta Krasta apsardzes kuģa "Astra" krustmāte.

Latvijas jūras flote beidza pastāvēt līdz ar Latvijas neatkarības zaudēšanu, taču, kā savā runā uzsvēra Jūras spēku komandieris Ilmārs Lešinskis, tagadējā Karakuģu flotile zināmā mērā ir kara flotes tradīciju mantiniece. Tieši tāpēc svarīgi, lai vēstures notikumi netiktu aizmirsti. "Ļoti nozīmīgi zināt vēsturi un vēsturē pieļautās kļūdas, lai būtu gatavi negaidītiem nākotnes notikumu pavērsieniem," atzina I.Lešinskis.

Sevišķi nozīmīgs notikums vakar bija arī Jūras spēku Krasta apsardzes kuģa "Astra" komandai un komandierim. Lai arī 1996.gadā Somijā ražotais kuģis Latvijas Jūras spēku rīcībā nonāca jau 2001.gadā, tikai tagad tas beidzot ticis pie savas krustmātes. Tās gods uzticēts Latvijas Invalīdu integrācijas asociācijas direktorei Vitai Kotānei, kas, uzrunājot visus klātesošos, pauda gandarījumu par viņai parādīto cieņu. "Citi lepojas ar slavu vai ko citu, bet man ir pamats būt lepnai, ka man ir pašai savs kuģis – "Astra"," teica V.Kotāne. Krustmāte iepazinās ar astoņu cilvēku lielo komandu, kuģa komandieri virsleitnantu Reini Kilu, kā arī apskatīja pašu kuģi. Tāpat V.Kotāne saviem kuģa krustbērniem dāvanā pasniedza kūku, kas bija kā vēlējums, lai arī uz kuģa dienošajiem puišiem dzīve un kuģošana paietu saldi un bez lieliem vējiem. Šobrīd "Astra" ir jaunākais un reizē arī ātrākais Latvijas Jūras spēku kuģis, kas piedalās dažādās meklēšanas, glābšanas un avārijas seku likvidēšanas operācijās. Tas ir aprīkots ar speciālu izplūdušās naftas savākšanas iekārtu.

Svinīgajā reizē par godprātīgu un teicamu dienestu Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis apbalvoja vairākus jūrniekus.