Kurzemes Vārds

00:06 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vadzis lēnām arvien vairāk ieliecas

Mazliet vairāk ziemeļvēja dāvātas veldzes, mazliet mazāk svelmes, nedaudz vēlāki rīti un krietnu pusstundu garāki vakari neviļus liek saprast, ka vasara tomēr nebūs mūžīga, un to šoreiz visskaudrāk sajūt mūsu lasītāji, kuru maciņš nav no biezākajiem.

Nebija grūti prognozēt, ka liepājnieku sirdīs prieku neielies paziņojums par apkures tarifu paaugstināšanu, tomēr aizvadītajā nedēļā, kad uzzinājām, kādas jostas savilkšanas kombinācijas valdība iecerējusi medicīnas pakalpojumu sniegšanas jomā, pēc lasītāju atsauksmēm pa karsto telefonu var just, ka vadzis nudien lēnām liecas. Laikraksts nav socioloģisko pētījumu firma, un mēs nepretendējam uz niansēti procentuālu noskaņojuma izpēti, tomēr pēdējās nedēļās jūtamās sabiedrības noskaņojuma tendences nepārprotami vēsta, ka lēmumi vai arī pagaidām vēl projekti par dažādu pakalpojumu cenu palielināšanu visnotaļ pamatīgi ietekmē iedzīvotāju garastāvokli un viedokļus par iestāšanos Eiropas savienībā. Katrā ziņā šī Latvijas ārpolitikas prioritātes novešana līdz veiksmīgam iznākumam vairs nešķiet tik pašsaprotama, kā tas varbūt šķita vēl pirms pusgada.

It īpaši, ja aģitācija par Eiropas savienību notiek tik primitīvā vai diletantiskā formā kā līdz šim. Ar tādu piemēru, kas, manuprāt, visnotaļ precīzi aprāda kampaņas būtību, šonedēļ iznāca saskarties arī "Kurzemes Vārdam", kad kādas eirooptimistu kustības pārstāve aicināja redakciju pastāstīt "kaut ko" par Liepājas vietu vienotā Baltijas valstu tīklā Eiropas savienībā, kas nepieciešams kāda ļoti būtiska, nozīmīga un citādi svarīga semināra ietvaros. Kas būs semināra mērķauditorija un kas ir šis "kaut kas", ko vēlētos dzirdēt tā organizatori, pēc sarunas tā arī netapa skaidrs, un atliek vienīgi izteikt līdzjūtību cilvēkiem, kuri ievilināti šo "kaut ko" klausīties.

Tāpēc atliek vienīgi cerēt, ka pie vieglās naudas tikušie aģitatori cilvēkus nenokaitinās tik pamatīgi un nepopulāru lēmumu radītās grūtības nenogurdinās tik tālu, lai Latvijas pilsoņi 20.septembrī nesagādātu sensacionālu pārsteigumu visai Eiropai un mums pašiem.

Edgars Lūsēns