Kurzemes Vārds

23:21 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ar četriem šāvieniem nogalina pārdevēju

Andrejs Rjabcevs

Pašlaik vēl īsti nenoskaidrotos apstākļos naktī uz piektdienu sevišķi smags noziegums noticis Tosmarē, diennakts veikalā "Naktiņš". Netālu dežurējošā apsardzes apvienības "Spīdola" patruļa izsaukumu uz veikalu Spīdolas ielā 1 saņēma ap pulksten 3. Ierodoties notikuma vietā, diemžēl jau bija par vēlu – tirdzniecības telpā tika atrasts sievietes līķis ar šautu brūci galvā, auss apvidū, kā arī vairākām citām šautām brūcēm.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Egita Guseva "Kurzemes Vārdam" apstiprināja, ka uzbrukumā diennakts veikalam "Naktiņš" nogalināta 1968.gadā dzimusī Ļubova P. Sieviete veikalā strādāja par pārdevēju. Pašlaik policija sīkākas ziņas par notikušo izvairās sniegt izmeklēšanas interesēs. Vairāk nekā 12 stundu pēc slepkavības izmeklētāji joprojām rūpīgi pārbaudīja apkārtni un nozieguma vietu, meklējot lietiskos pierādījumus. Pavisam sievietes ķermenī atrastas četras ložu radītas brūces. Viena lode trāpījusi Ļubovai galvā, viena kaklā, viena krūtīs, vēl viena rokā. Slepkavības ierocis nav atrasts.

Saistībā ar šo uzbrukumu Kriminālpolicijas eksperti pašlaik ir izvirzījuši trīs iespējamos slepkavības motīvus, tomēr izmeklēšanas interesēs nekas par tiem netiek izpausts. Policija pašlaik arī nekomentē, vai kāds no šiem motīviem saistīts ar pārdevējas personīgo dzīvi.

"Kurzemes Vārda" rīcībā ir informācija, ka vai nu uzbrucēju kaut kas iztraucējis izdarīt laupīšanu, vai arī naudas iegūšana nemaz nav bijis nozieguma motīvs, taču no veikala kases nav paņemta nauda un arī no precēm nekas būtisks nav aiztikts, bet, protams, galīgais slēdziens būs zināms tikai pēc inventarizācijas.

Ir izskanējis viedoklis, ka uzbrucējs nemaz nav iegājis veikalā, bet uz pārdevēju šauts no ēkas ārpuses – pa atvērtajām durvīm. E.Guseva gan noliedza šādu informāciju, apgalvojot: eksperti jau noteikuši, ka šāvieni uz sievieti raidīti no neliela attāluma un tieši pretī pārdevējai.

Firmas "Spīdola" sekretāre Jeļena Djačenko "Kurzemes Vārdam" skaidroja, ka trauksmes signāla saņemšanas brīdī apsardzes ekipāža atradusies pie degvielas uzpildes stacijas "Dīzelis", netālu no notikuma vietas, tāpēc jau pēc divām minūtēm ieradās pie veikala. Apsargi stāstīja, ka diezgan regulāri uz šo tirdzniecības vietu nakts laikā tiek saņemti izsaukumi. Lielākoties tie saistīti ar dažādu iereibušu personu neprasmi uzvesties un ālēšanos. Nereti iereibušas personas centušās iegādāties alkoholiskos dzērienus, piedraudot pārdevējām ar izrēķināšanos, ja viņas atteikušās pārdot alkoholu pēc pulksten 22.

Pēc neoficiālas informācijas, nogalinātajai pārdevējai jau pirms vairākiem mēnešiem bijis incidents ar kādu no veikala apmeklētājiem. Kā atminējās kāds Tosmares iedzīvotājs, gada sākumā Ļubovas nakts dežūras laikā veikalā ienācis vīrietis ar plastmasas maisiņu rokā. Bez īpašiem komentāriem viņš izvilcis no maisiņa ieroci un izšāvis sievietes virzienā. Pārdevēja par laimi toreiz netika skarta, lode trāpīja pa plauktos saliktajām precēm.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki par šo faktu ir ierosinājuši krimināllietu pēc Krimināllikuma 116.panta par slepkavību. Kā skaidroja E.Guseva, izmeklēšanas laikā, atklājoties lietas apstākļiem, lieta varētu tikt pārkvalificēta pēc cita likuma panta, piemēram, par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Policija pašlaik klusē attiecībā uz iespējamām vainīgajām personām. Vakar līdz pēcpusdienai vēl neviens netika aizturēts, taču policija neatklāj, vai kāds tiek turēts aizdomās.

Andra Gertsona foto

Uzsākot izmeklēšanu, policijas darbinieki norobežoja visu Spīdolas ielas posmu pie veikala "Naktiņš", lai ziņkārīgie garāmgājēji netraucētu pierādījumu vākšanu.

Izlec pa otrā stāva logu

Liepājas Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā ar galvas sasitumiem 7.augustā ievietots 1980.gadā dzimušais Kaspars I. Vīrietis Siļķu ielā 14 bija izlecis pa 2.stāva logu. Pēc neoficiālas informācijas, Kaspars jau dienu iepriekš centies nodarīt sev pāri, paskrienot zem automašīnas. Policija pieļauj, ka izlekšana pa logu varētu būt bijusi pašnāvības mēģinājums.

Bez licences iepērk metāllūžņus

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas Ekonomikas policijas darbinieki ceturtdien veikuši pārbaudi laivu kooperatīvā "Kaija" un konstatējuši, ka apsekotajā teritorijā kāda persona nelikumīgi iepērk metāllūžņus. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka 1954.gadā dzimušais Nails J. ilgstoši bez atbilstošas licences un, nereģistrējot uzņēmumu, iepircis metālizstrādājumus. Tāpat Ekonomikas policijas darbinieki līdzīgu pārbaudi tajā pašā dienā veica arī Namdaru ielā 25, kur atrodas garāžu kooperatīvs "Autoamatieris 2". Arī tur konstatēts, ka 1955.gadā dzimušais Igors S. nodarbojas ar metāllūžņu uzpirkšanu bez attiecīgas licences un uzņēmuma reģistrēšanas. Policijas darbinieki notikuma vietā atsavināja svarus, gandrīz 20 kilogramus vara vadu un vēl aptuveni 22 kilogramus alumīnija vadu.

Apzog kuģa kapteini

Ar iesniegumu par zādzību šajās dienās policijā vērsies kuģa "Linne" kapteinis. Viņš kārtībniekiem ziņojis, ka zādzība konstatēta 7.augustā. Pašlaik vēl nezināma persona uzlauzusi kapteiņa kajīti laikposmā, kamēr kuģis bija Tosmares Kuģu būvētavas teritorijā, Ģenerāļa Baloža ielā 42/44. Zaglis paņēmis no kajītes datoru "Grest", aptuveni 3000 ASV dolāru un vēl 1900 eiro. Pazudis arī mobilais telefons. Aprēķināts, ka zagļa guvums bijis visai prāvs – kopumā zaudējumu summa ir 4055 lati. Policija uzsākusi izmeklēšanu un noskaidro iespējamo vainīgo.