Kurzemes Vārds

04:49 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lai ķertu noziedzniekus, jābūt mobiliem

Andrejs Rjabcevs

Daļa liepājnieku jau būs pamanījusi, ka policijas darbinieki reizēm mēdz patrulēt ne vairs tikai kājām vai automobiļos, bet gan pavisam savdabīgos veidos – velo un moto patruļās.

Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, šobrīd kārtības sargātāju rīcībā ir četri velosipēdi, kas tiek izmantoti patruļās gan dažādu plašāku sarīkojumu laikā, gan arī naktīs, apsekojot pilsētas centra un citu rajonu ielas un pagalmus, kur parasti ar automašīnu nemaz nav iespējams iebraukt. Velopatruļu policisti "Kurzemes Vārdam" atzina, ka vēl joprojām nereti iedzīvotāji pauž izbrīnu par šādām darba metodēm, tomēr tieši tāda ir pasaules pieredze un prakse: lai noķertu bēgošu noziedznieku, ir jābūt mobilam.

Arī Ceļu policijas darbinieki jau ilgāku laiku ikdienas darbā izmanto motociklus, kas pirms aptuveni gada tika saņemti no Iekšlietu ministrijas. Specializētie un policijas vajadzībām piemērotie motocikli "Jawa 350" policiju darījusi mobilāku, jo agrāk bija situācijas, kad likumpārkāpēji ar motocikliem spēja aizbēgt no inspektoriem, braucot cauri namu pagalmiem vai pa parku celiņiem, kur policija ar automašīnām nevarēja iebraukt.

Vēl viens motocikls ir Aizputes Policijas iecirkņa rīcībā.