Kurzemes Vārds

07:06 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likuma pārkāpēji netiks žēloti

Andrejs Rjabcevs

Gatavojoties kārtības nodrošināšanai festivāla "Liepājas dzintars" laikā, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki nolēmuši, ka likuma pārkāpēji netiks žēloti. Galvenokārt pārkāpumi varētu būt saistīti ar automašīnu novietošanu neatļautās vietās vai neprasmi uzvesties šādos sarīkojumos.

Šogad kārtību festivālā ik dienu nodrošinās aptuveni 70 Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki, aptuveni 40 Pašvaldības policijas kārtībnieki, kā arī pārstāvji no apsardzes firmām "Liepājas apsargs" un "Spīdola". Neskatoties uz to, ka tiks iesaistīti lieli kārtības nodrošinātāju spēki, policija tomēr pauda cerību, ka festivāla apmeklētāji apzināti neizraisīs konfliktsituācijas un spēs saprasties ar likumu, lai neradītu nepatīkamus brīžus ne sev, ne citiem.

Vadoties no iepriekšējo gadu pieredzes, ap festivāla norises teritoriju patrulēs gan kājnieku patruļas, gan arī velopatruļas, kas bieži apsekos vietas, kur parasti mēdz notikt kautiņi un attiecību izskaidrošana, piemēram, veikala "Pie lāčiem" apkārtnē.

Kārtības policijas priekšnieks Arnis Kadiķis aicināja autovadītājus būt vērīgiem, jo festivāla dienās būs aizliegts apstāties vietās, kur iepriekš to varēja darīt. Tos, kas apstāšanās aizlieguma zīmes būs ignorējuši, policisti sola sodīt bez žēlastības. Tāpat A.Kadiķis atgādināja, ka ir svarīgi, lai autovadītāji īpašu vērību pievērstu satiksmes noteikumu prasībai, ka nedrīkst apstāties vietās, kur starp novietoto mašīnu un ielas pretējo malu vai apstājušos automašīnu attālums ir mazāks par 3 metriem. Tas īpaši svarīgi, lai varētu izbraukt operatīvā dienesta transportlīdzekļi – Neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji, citi. Tāpat aizliegts apstāties tuvāk par pieciem metriem no krustojuma, un arī šādi autobraucēji bez ierunām tiks sodīti.

Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks atgādināja, ka bērniem līdz 15 gadiem no pulksten 23 līdz 6 atrašanās uz ielas ir atļauta tikai vecāku uzraudzībā.

Paralēli kārtības nodrošināšanai policijas darbinieki pievērsīs uzmanību arī tam, kā tiek ievērots "Alkohola aprites likums" – par dzērienu netirgošanu pēc pulksten 22 vai personām, kas jaunākas par 18 gadiem.

Policija atgādina, ka, baudot mūziku festivālā, labāk tomēr būtu atcerēties, ka vērtslietas, foto un video aparatūra, kā arī dokumenti un nenomaksātie rēķini labāk atstājami mājās. Kas attiecas uz dzīvokļiem, tad arī tur vajadzētu ievērot piesardzību – atstājot mājokli, pārliecināties, vai visi logi ir aizvērti.