Kurzemes Vārds

05:56 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Arnis Bača kļūs par pieckārtēju pasaules kausa izcīņas uzvarētāju

Edgars Džiguns

No Slovākijas Košices pilsētas, kur norisinājās Starptautiskās aviācijas federācijas Aeromodelisma komitejas pasaules kausa izcīņas 11.posma sacensības raķešu kosmiskā modelisma sportā, ar kārtējo uzvaru (šogad jau piekto), atgriezies Latvijas Aerokluba sportists, liepājnieks Arnis Bača.

Arnis Bača startē vienā no prestižākajām un sarežģītākajām disciplīnām šajā tehniskajā sporta veidā – lidojošu raķešu kopiju modeļu kategorijā. Viņa izgatavotais kosmiskā kuģa "Sojuz" nesējraķetes modelis, kas ir 50 reižu mazāks par savu prototipu un sastāv no vairāk nekā diviem tūkstošiem detaļu, palika nepārspēts gan izgatavošanas precizitātes un kvalitātes, gan lidojuma vērtējumos.

Lai arī pasaules kausa izcīņas šā gada sacensību kalendārā ir vēl divas sacensības – septembrī Serbijā un oktobrī Slovēnijā, pēc veiksmīgā starta Arnis Bača saņēma savu kolēģu un līdzjutēju apsveikumus ne tikai kā šī posma sacensību uzvarētājs, bet arī kā pagaidām vēl neoficiālais 2003.gada pasaules kausa ieguvējs, jo pēc izcīnītajiem punktiem Arni Baču apsteigt vairs nevar neviens no sportistiem.

Arnim Bačam – Eiropas čempionam, pasaules vicečempionam un daudzu citu titulu īpašniekam raķešu kosmiskā modelisma sportā – tā būs jau piektā uzvara pasaules kausa izcīņas sacensību kopvērtējumā.