Kurzemes Vārds

06:40 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nederīgo elektronisko aparatūru nav kur likt

JĀNIS VILNĪTIS, Liepājas skaitļošanas centra direktors

Atklāti sakot, arī mūsu uzņēmums nederīgo elektronisko aparatūru vienkārši sviež ārā. Jo Liepājā nav citas iespējas, kur to likt. Manuprāt, kādam pilsētā vajadzētu uzņemties iniciatīvu un izveidot centru, kurā savākt visus vecos, nederīgos datorus, televizorus, mobilos telefonus utt. Cik zinu, tad Liepājā vienīgais bīstamo atkritumu veids, ko var utilizēt, ir lampas, kas satur dzīvsudrabu, – tās var nodot speciāli šim nolūkam izveidotajā Lampu demerkurizācijas centrā. Datori, protams, nav tik bīstami kā dienasgaismas spuldzes, jo dzīvsudrabu nesatur. Taču monitoros ir atrodams arī viens otrs kaitīgs elements.

Pērn, kad ar pašvaldības atbalstu Liepājas zaļie rīkoja bīstamo atkritumu savākšanas akciju, arī mēs tajā iesaistījāmies. Taču tā arī bija vienīgā reize, kad kaut kur oficiāli ņēma pretī elektronisko aparatūru.

Jo tuvāk nāk brīdis, kad Latvija varētu tikt uzņemta Eiropas savienībā, jo aktuālāks kļūst temats par bīstamajiem atkritumiem. Ja reiz par to runājam, tad varbūt atkritumu apsaimniekotāji pilsētā kopā ar pašvaldību varētu rast kādu risinājumu un izveidot, piemēram, pie sabiedrības "EKO Kurzeme" arī atsevišķu elektronisko atkritumu savākšanas punktu. Ja būtu oficiāla šādu atkritumu savākšanas vieta pilsētā, man nebūtu nekādu iebildumu aizvest uz turieni nederīgo aparatūru.