Kurzemes Vārds

19:08 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Direktori pirmie uzsāk mācības

Šonedēļ divas dienas Vaiņodes Internātskolā notika Liepājas rajona skolu direktoru seminārs, kurā šoreiz viesojās Latvijas Ģimenes terapeitu asociācijas ģimenes psihoterapeiti Ilona un Gatis Buši, informēja Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Elita Malovka.

Viņa stāsta, ka izglītojošs seminārs pirms jaunā mācību gada direktoriem jau ir vismaz sešus gadus sena tradīcija. Tas tiek rīkots laikā, kad vēl nav klāt skolu pieņemšanas un citi svarīgi darbi, un parasti tēmas tiek izvēlētas pēc pašu direktoru ierosinājumiem. Tāpat arī semināru norises vietas katru gadu ir citas. "Šogad Vaiņodes Internātskolā direktors Reinis Ulberts ar savu komandu mūs tiešām uzņēma augstā līmenī un sajutām patiesas rūpes par sevi," raksturo E.Malovka. Šogad ar psihoterapeitiem pārrunāti jautājumi par tādām tēmām kā ģimene, ģimenes sistēma un skola un ģimene vienotā sistēmā. Direktori aktīvi strādājuši arī darba grupās, gan pārrunājot dažādus piemērus, gan risinot problēmas. "Kursu dalībnieki atzina, ka šādas nodarbības bijušas ļoti noderīgas gan personīgā redzesloka paplašināšanai, gan arī praktiskajā darbā," sacīja E.Malovka. Viņasprāt, vislielākais ieguvums bijis apziņa par dažādām lietām un norisēm kaut kādā kopējā sistēmā, pārdomas par ģimenes un skolas mijiedarbību un citām lietām.

Pirmās semināra dienas vakarā notika arī ekskursija pa Vaiņodes pagastu, kur direktorus gaidīja dažādi pārbaudījumi bijušā lidlauka angāros, arī Vaiņodes Mūzikas skolas apmeklējums un citi pārsteigumi, piemēram, salūts mūzikas pavadījumā, kas tika veltīts visiem vasaras jubilāriem no izglītības iestāžu vadītāju kolektīva un arī diviem bijušajiem kolēģiem – bijušajai Dunalkas pamatskolas direktorei Ilgai Lapiņai un līdzšinējam Rucavas vidusskolas direktoram Arvilam Rogam, ko pārējie atvadoties sirsnīgi godināja.

Kā informēja E.Malovka, direktori bijuši pirmie no pedagogu vidus, kas sākuši izglītoties, sagaidot jauno mācību gadu, jo dažādu metodisko apvienību sanāksmes un kursi sāksies tikai nākamnedēļ.