Kurzemes Vārds

05:43 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uzbrūk vēl vienai diennakts veikala pārdevējai

Andrejs Rjabcevs

Naktī uz ceturtdienu Liepājā noticis kārtējais uzbrukums diennakts veikala pārdevējai, "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Šoreiz gan par laimi pārdevēja nav cietusi – laupītājs paņēmis tikai kases aparātu un aizbēdzis.

Liepājas Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Egita Guseva stāstīja, ka ap pulksten 3 diennakts veikaliņā "Livons S", kas atrodas O.Kalpaka ielā 99, ienācis vīrietis ar masku uz sejas. Laupītājs piedraudējis pārdevējai ar nazi un pieprasījis, lai tā atdod visu veikalā esošo naudu. Sieviete norādījusi, ka visa nauda atrodas kases aparātā, tāpēc uzbrucējs atrāvis no kases aparāta elektrības vadu un, paķerot aparātu ar visu naudu, izskrējis no veikala. Tālu gan laupītājs nav ticis, jo aptuveni 100 metru no tirdzniecības iestādes vīrietis kases aparātu bija pametis. Pēc visa spriežot, uzbrucējs bija centies tikt klāt naudai, taču tas nav izdevies, jo metāla naudas lāde nav uzlauzta. Vēlāk, pārskaitot kases aparātā esošo naudas summu, konstatēts, ka nekas nav pazudis.

Policijas pārvalde pašlaik uzsākusi šīs lietas izskatīšanu un meklē iespējamo vainīgo. Vēl tiek lemts jautājums par krimināllietas ierosināšanu.

Pirms aptuveni nedēļas jau notika uzbrukums nakts veikala pārdevējai Tosmarē, Spīdolas ielā. No veikala "Naktiņš" toreiz nekas netika nolaupīts, taču uzbrukumā tika nošauta pārdevēja.

Sešus gadus vecā Irina lūdz naktsmājas

Trešdienas vakarā pulksten 22.15 Pašvaldības policijas dežurants saņēma izsaukumu uz Aisteres ielu 3, kur esot pieklīdusi maza meitenīte. Ierodoties norādītajā vietā, policijas darbiniekus sagaidīja 1948.gadā dzimusī Aija K., kas stāstīja, ka visu dienu 1997.gadā dzimusī Irina pagalmā spēlējusies ar bērniem. Kad palicis jau tumšs, meitenīte ieradusies pie Aijas un lūgusi naktsmājas, lai nakti varētu pārlaist siltumā. Sieviete zināja, ka sešus gadus vecā meitenīte patiesībā dzīvo Grīzupes ielā 97, taču, ierodoties tur, policistiem neviens durvis neatvēra. Tika pieņemts lēmums bērnu nogādāt Bērnu patversmē, Jūrmalas ielā 2.

Pašvaldības policijas preses sekretāre Līga Krieva stāstīja, ka jau pirms dažām dienām ap pulksten 22 policijā saņemts izsaukums, ka 1997.gadā dzimusī Irina esot gatava nakšņot uz ielas, jo dzīvoklī Grīzupes ielā 97 neviens viņu nelaižot iekšā. Kad ieradās policijas darbinieki, meitene jau bija iekļuvusi dzīvoklī, taču arī toreiz policistiem neviens dzīvokļa durvis neatdarīja. Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem iepriekš ar Irinas ģimeni nav iznācis saskarties un uzraudzības lokā tā nav bijusi.

Par notikušo informēta Liepājas Bāriņtiesa, kas lems, kā tālāk rīkoties.

Patvaļīgi izcērt mežu

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki šajās dienās saņēmuši kārtējo sūdzību par patvaļīgi izcirstu mežu. 5.augustā konstatēts, ka Grobiņas mežniecības Bermaku saimniecības mežā nelikumīgi izcirsti koki 421 kvadrātmetra platībā. Ar šādu rīcību meža izcirtējs pilnīgi sapostījis 2,2 hektārus jaunaudzes, bet vēl 0,7 hektārus sabojājis. Kopējie postījumu apmēri ir 13621,99 lati. Kā iespējamā vainīgā persona šobrīd tiek minēts 1972.gadā dzimušais Pēteris V.

Ziņo par laupītāja uzbrukumu

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts iesniegums no 1935.gadā dzimušā Žaņa, ka naktī uz ceturtdienu viņa mājām uzbrukuši laupītāji. Divi vīrieši esot iekļuvuši Vālodžu mājās Durbes novadā pa verandas logu un, pielietojot vardarbību pret mājas saimnieku, nolaupījuši viņam 400 latu. Cietušais uzbrucējus neesot pazinis, jo tie bijuši maskās. Policijas darbinieki uzsākuši izmeklēšanu un lemj par krimināllietas ierosināšanu. Ir saņemts tiesu medicīnas ekspertu atzinums, ka cietušajam uz ķermeņa ir skrāpējumi, kas radušies uzbrukuma laikā krītot.

Lauzts deguns un izsisti zobi

Liepājas Centrālajā slimnīcā 13.augustā ap pulksten 2 naktī vērsās jaunietis, kuru bija piekāvuši nepazīstami vienaudži. Negadījums noticis Rīgas ielā, kad pie 1983.gadā dzimušā Kristapa B. pienākuši vairāki nepazīstami puiši un sākuši viņu sist. Cietušajam mediķi konstatēja deguna lūzumu, arī zilumus uz ķermeņa un vairākus nolauztus zobus.

Mēģina atvērt apmaksas automātu

Ap pulksten 2.30 naktī uz trešdienu Kuršu ielā pie Pētertirgus aizturēti divi vīrieši, kas centušies atmūķēt automašīnu maksas stāvlaukuma apmaksas automātu. Notikuma vietā aizturēti 1966.gadā dzimušie Igors A. un Aldis K.

Izsit rūtis skolai

Pašlaik vēl nenoskaidrotas personas naktī uz ceturtdienu ap pulksten 2.40 Ganību ielā 106 izsitušas loga rūtis Liepājas 6.vidusskolai. Vandaļu radītie zaudējumi vēl tiek aprēķināti, taču ir zināms, ka izdauzītas trīs logu rūtis.