Kurzemes Vārds

06:08 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Izvēle, ar kuru būs jādzīvo ilgi

Rīt būs atlicis tikai mēnesis līdz Latvijas lielās izvēles dienai, kurā mums vajadzēs balsot nevis vairs par pašvaldībām vai Saeimu, kas atradīsies pie varas dažus gadus. Šoreiz izvēle ir daudz būtiskāka. Var jau teikt, ka tā būs izvēle starp augšupeju, kaut arī ne tik ātru, kā mēs vēlētos, un lejupslīdi. Starp pievienošanos Eiropai vai atgriešanos tur, kur jau bijām. Vai arī tā: ja mēs neizvēlēsimies vienus, mūs izvēlēsies citi.

Jā, tā tas viss ir, tikai saprotams, ka cilvēkiem ar šīm vispārējām atziņām nepietiek. Cilvēki grib konkrētību – ko konkrēti katrs iegūs un ko katrs zaudēs, Latvijai esot Eiropas savienībā. Bet tādās kategorijās šī izvēle diez vai mērāma. Jo Eiropas savienība nevienam neko klāt nepienesīs un nevienam arī neko neatņems, tikai radīs daudz plašākas iespējas. Bet kā tās izmantot – tas būs atkarīgs no katra paša. Tāpēc līdz referendumam atlikušajā laikā arī katram pašam jācenšas izzināt šīs iespējas un jāsamēro tās ar savu gribēšanu iespējas izmantot.

Ja nu ko vēl var ieteikt, lai pēc 20.septembra nebūtu jākož pirkstos par savu izvēli, tad meklēt argumentus, kāpēc Latvijai tagad pēkšņi būtu jāpagriežas pretējā virzienā tam, kādu tā sāka 1990.gadā un uz kādu mērķi gāja visu šo laiku kopā ar citām Austrumeiropas valstīm. Vai šādus argumentus atrod vai neatrod – atkarībā no tā arī jābalso. Tikai aplami būtu šos argumentus meklēt partiju vai valdības darbībā, sak, ja partijas izpildīs priekšvēlēšanu solījumus vai valdība uzlabos iedzīvotāju dzīves līmeni, tad balsosim par. Tas atgādinātu vēlēšanas padomju varas laikā, kad cilvēki draudēja neiet uz vēlēšanām, ja namu pārvalde nesalabos cauro jumtu.

Valdības darbība pašreiz ir ļoti juceklīga, un vienubrīd tā uzsver nepieciešamību pēc iespējas ātrāk izveidot novadus, bet tad to atliek, veselības ministre te biedē ar lielāku maksu vizītēm pie ārsta, te pasaka, ka nekas tāds nav domāts.

Tāpēc atkārtoju – referendums nebūs balsojums ne par pašvaldību, ne partijām, ne valdību. Tās nāks un ies, bet ar 20.Septembra Izvēli Mums Būs Jādzīvo Ilgi.

Andžils Remess