Kurzemes Vārds

05:00 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Neatšķirties, bet izcelties

SANTA SIMSONE, 8.vidusskolas Karostas filiāles vadītāja

Vienalga, kurā klasē vai kurā skolā mācās zēns vai meitene, viņiem ir svarīgas divas lietas – būt tādam pašam kā citi, bet tomēr atšķirties un izcelties vienaudžu vidū ar kaut ko sevišķu izskatā vai palielīties ar interesantiem aksesuāriem, pat skolas somu, penāli, pildspalvu, ar mobilā tālruņa formu un vāciņu krāsu.

Es strādāju 8.vidusskolas filiālē, kas atrodas Karostā. Mūsu mācību iestādei raksturīgs tas, ka šeit izglītību turpina tie skolēni, kuri dažādu iemeslu dēļ pametuši vai pārtraukuši mācības citās skolās. Iemesli ir dažādi, bet to skaitā ne mazsvarīgs ir apstāklis, ka mūsējie nespēja būt tikpat labi apģērbti, tikpat nodrošināti kā pārējie klasesbiedri. Un norādi uz savu izskatu vai nevarēšanu palielīties ar skaistām lietām bērni un pusaudži uztver sāpīgi. Ja ar klasesbiedriem vēl kaut kā var saprasties, tad sevišķi asi šie zēni un meitenes izjūt skolotāju negatīvo attieksmi pret viņu ārējo izskatu un uztver pārmetumus par to, ka nav iegādāts tas vai cits skolas piederums.

Skatoties uz dažāda vecuma skolēniem, domāju, ka pienācis laiks izvērtēt, kādi viņi izskatās, kaut vai meitenes, kas iet uz skolu tajos īsajos krekliņos, plikiem vēderiem, nabās iespraustiem riņķīšiem. Ja nevēlas atgriezties pie skolēnu formastērpiem, tad varbūt skolēna vizuālais veidols jāparedz mācību iestādes iekšējo kārtības noteikumu sarakstā?

Mēs tāpat dodam līdzi vecākiem zīmītes, lai sagādā burtnīcas, klades, rakstāmlietas. Diemžēl ne visi to izdara, bet viena mamma teica, ka viņas bērni vienalga negrib tādas burtnīcas, kādas viņa spēj nopirkt, jo vajagot ar skaistiem zīmējumiem. Mūsu skolai ir laba sadarbība ar Zviedriju, no kuras saņemam humāno palīdzību – arī skolas piederumus un apģērbu. Tā varam parūpēties, lai šīs burtnīcas būtu, un izdalām, jo stundās bez tām taču nevar strādāt. Bet domāju, ka mēs nodarām sliktu, jo šie bērni pierod, ka viņiem iedot visu gatavu, ka pašiem nav jāpiepūlas.