Kurzemes Vārds

04:10 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Bruņoti laupītāji iebrūk SEZ uzņēmumā

Andrejs Rjabcevs

Naktī uz pirmdienu bruņots uzbrukums noticis Kapsēdes ielā 2, kur atrodas SEZ uzņēmums "Pumac", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Vairāki vīrieši maskās uzbrukuši apsardzes darbiniekam, piedraudējuši viņam ar ieroci un mēģinājuši iekļūt noliktavas telpās.

Kā stāstīja apsardzes firmas "Spīdola" sekretāre Jeļena Djačenko, apsardzes darbinieks devies apgaitā pa uzņēmuma teritoriju un konstatējis, ka viss ir kārtībā. Kad viņš ap pulksten 2.40 atgriezies savā postenī nelielā vagoniņā, tur viņu sagaidījuši vairāki uzbrucēji ar maskām galvā, kuri negaidot apsargam uzbrukuši, atņēmuši ieroci un, piedraudot ar šaujamieroci, pavēlējuši nepretoties. Turot uz apsargu nomērķētu ieroci, uzbrucēji vīrietim ar līmlenti sasējuši rokas un pieprasījuši, lai viņš atklāj informāciju par citiem cilvēkiem, kas nakts stundā atrodas teritorijā. Kā norādīja J.Djačenko, pēc visa spriežot, uzbrucējiem bija svarīgi zināt, vai nav vēl kāda apsarga vai cita uzņēmuma darbinieka, kas viņus varētu iztraucēt.

Apsargs kategoriski atteicies izpaust uzbrucēju pieprasīto informāciju, tikai norādījis, ka laupītājiem pastrādāt noziegumu neizdosies, jo jau drīzumā ieradīsies apsardzes firmas papildekipāža, kas viņus aizturēs. Jeļena Djačenko "Kurzemes Vārdam" teica, ka pašlaik vēl esot grūti spriest, cik pavisam bija uzbrucēju. "Katrā ziņā nebija divi vai trīs, jo zināms, ka vēl vairāki grupas dalībnieki atradās teritorijā," norādīja J.Djačenko. Uz faktu, ka vēl kāds atradies teritorijā, norāda tas, ka uzbrucēji savā starpā sarunājās pa rācijām. Apsardzes firmas "Spīdola" pārstāve gan nemācēja teikt, kādā valodā uzbrucēji sazinājušies, taču viens no laupītājiem vispār stāvējis klusu un sasietajam apsargam visu norādījis ar pirkstiem.

Uzbrucēji bijuši iepriekš labi gatavojušies laupīšanas uzbrukumam, uz ko norāda gan tas, ka bija līdzi paņemta gan līmlente, ar ko sasiet apsargam rokas, gan arī uzbrucēji bija uzvilkuši kājās vieglus sporta apavus, kas ļauj ļoti klusi pārvietoties. J.Djačenko zināja teikt, ka uzņēmuma "Pumac" teritorijā nakts laikā ir diezgan laba akustika, tāpēc, ja uzbrucēji būtu gājuši parastos apavos, apsargs to noteikti būtu sadzirdējis.

Par laimi šoreiz laupīšanas mēģinājums neizdevās, jo, kamēr sarga būdiņā uzbrucēji runāja ar sasieto apsargu, kāds no laupītājiem uzņēmuma teritorijā bija līdis pāri žogam un tādējādi iedarbinājis signalizāciju. Trauksmes signāls nekavējoties nonāca apsardzes firmas "Spīdola" dežūrpultī, un uz notikuma vietu tika izsūtīta papildekipāža. Izdzirdot signalizāciju, uzbrucēji sazinājās pa rāciju – skanēja pavēle visiem atlikt uzbrukumu un bēgt. Aizbēgot uzbrucēji paķēruši līdzi arī apsarga ieroci.

Kā stāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, uzbrucēju mērķis esot bijusi SIA "Pumac" noliktava, jo viņi vairākkārt aicinājuši apsargu atvērt noliktavas durvis. Pēc "Kurzemes Vārda" rīcībā esošās informācijas, noliktavā atradusies pamatīga krava ar krāsainajiem metāllūžņiem. Pēc visa spriežot, arī uzbrucēji bija informēti par gaidāmo krāsaino metāllūžņu pārvedumu.

Pašlaik Kriminālpolicijas darbinieki izmeklē šo lietu. Liepājas Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks izteicis gatavību nozieguma atklāšanā ieguldīt maksimālus policijas spēkus, lai noskaidrotu vainīgos un tos sodītu.

Ar fizisku izrēķināšanos piedraud pārdevējai

Pagājušās nedēļas nogalē noticis kārtējais uzbrukums pārdevējai. Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja apsardzes firmā "Spīdola", 17.augustā ap pulksten 22 saņemts trauksmes signāls no veikala "Tekila" Ģenerāļa Baloža ielā 3. Norādītajā vietā atklājies, ka Vadims B. iegājis veikalā un piedraudējis pārdevējai ar fizisku izrēķināšanos. Uzbrucējam uz pirkstiem bija paša izgatavota pelēkas krāsas metāla aproce ar asumiem – španners jeb kastete. Apsargi zinājuši stāstīt, ka uzbrukuma mērķis neesot bijusi laupīšana – izskanējusi informācija, ka vīrietis šādā veidā bija nolēmis demonstrēt savu personīgo nepatiku pret veikala darbinieci.

Iedzeršanas laikā ar ieroci tēmē uz bērnu

Pašvaldības policijas dežūrdaļā 16.augustā saņemts izsaukums uz Ģenerāļa Baloža ielu 7, kur kādā dzīvoklī vīrietis apdraudot bērna drošību, tēmējot uz viņu ar ieroci. Notikuma vietā policisti sastapuši 1963.gadā dzimušo Igoru V., kuram rokā bija ierocis – gaisa pistolei līdzīgs priekšmets. Notikuma vietā vēl viens aculiecinieks policistiem apstiprinājis, ka vīrietis ar ieroci draudējis bērnam, tāpēc kārtībnieki nolēma vīrieti aizturēt un nogādāt Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, Rakstvežu ielā 7.

Pazūd somiņa ar 528 latiem

Prāvus zaudējumus zagļu aktivitāšu dēļ cietusi kāda sieviete, kurai 16.augustā nozagta somiņa. Sieviete iesniegumā policijai norādījusi, ka somiņā atradušies 528 lati. Sieviete esot izklaidējusies bārā "Forts jūra", Pulkveža Brieža ielā, nolikusi somiņu uz bāra kāpnēm, bet jau pēc mirkļa somiņa ar pustūkstoti latu pazudusi.