Kurzemes Vārds

06:57 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Eirobusiņš turpina rullēt

Liepājas rajona Skolēnu interešu centra un organizācijas "Eiropas kustība Latvijā" Liepājas rajona nodaļas projekta "Latvija izvēles priekšā" ietvaros eirobusiņš dosies uz Aizputi un Kazdangu, kur kustības biedri un jaunieši turpinās informēt par dažādiem ar Eiropas savienību saistītiem jautājumiem.

Kā pastāstīja projekta vadītājs, Guntis Viļumsons, vispirms no pulksten 11 līdz 13 eirobusiņš viesosies Kazdangas Profesionālajā vidusskolā, kur tiksies ar bioloģiskās lauksaimniecības nozares zemniekiem no Kazdangas, Kalvenes, Embūtes, Lažas un Bunkas pagastiem, bet pēcpusdienā no pulksten 14.30 līdz 16 "EKL" pārstāvis Andris Gobiņš, kā arī organizācijas Liepājas rajona nodaļas biedri Guntis Viļumsons, Uldis Vērsis un Liveta Sprūde un Grobiņas vidusskolas Eiropas kluba jaunieši tiksies ar aizputniekiem Aizputes tirgus laukumā.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka šovasar projekta ietvaros eirobusiņš apmeklēja Liepājas rajona iedzīvotājus, galvenokārt zemniekus, Nīcā, Bārtā, Rucavā, Vaiņodē un Priekules pagastā. "Tikāmies ar ļoti dažādiem cilvēkiem. Kurzemnieki ir diezgan noslēgti cilvēki, tikai retais skaidri pasaka, ko nolēmis darīt 20.septembrī. Nezinu, cik daudz var uzticēties socioloģisko aptauju organizētājiem, nezinu, vai taisnība ir tiem, kuri apgalvo, ka vairums zemnieku un pensionāru balsos pret Latvijas iestāšanos ES. Šobrīd mani baida gaidāmā referenduma rezultāts. Starp citu, gan negatīvais, gan pozitīvais. Pats joprojām uzskatu, ka ES Latvijai ir vienīgā piemērotā nākotnes attīstības alternatīva, taču man bail, kas būs ar tiem, kuri nav gatavi pieņemt nākotnes izaicinājumus, kuri dzīvo vakardienā vai aizvakardienā. Nevēlos un nevaru būt soģis vai pārgudrs padomdevējs, nevēlos nevienu personiski aizvainot. Mēs esam tādi, kādus mūs sarežģītās vēstures norises ir veidojušas. Jautājums ir tikai par to, vai arī turpmāk mēs ļausim straumei sevi nest nezināmā virzienā, vai arī beidzot ieņemsim stabilu un drošu vietu blakus pārējām Eiropas valstīm," jautā vēsturnieks G.Viļumsons. Viņš uzsver, ka starp vienkāršo tautu un varu ir liela plaisa, tāpēc nereti eirobusiņā atbraukušajiem nācās atbildēt par visiem valdības grēkiem, arī Ramonas Umblijas vadītās informēšanas kampaņas grupas neizdarīto. Un diemžēl nācies atzīt, ka arī valdības pēdējās aktivitātes neveicina pozitīvu attieksmi, jo ievērojama sabiedrības daļa vairs nekam netic.