Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Ilūzijas par zeltu izgaist

Vakar Latvijas futbola meistarsacīkšu virslīgā "Liepājas metalurgs" Rīgā ar 1:5 zaudēja "Skonto" komandai un pēc gandrīz mēnesi ilgas atrašanās līderpozīcijās noslīdēja 2.vietā, palaižot garām "Ventspili", kura no trijām savstarpējām spēlēm uzvarējusi divās.

"Liepājas metalurgs": Krucs, Zirnis, Lukašāvičs, Katasonovs, Rinkus, Skinderis, Daņilovs (Kļava), Kalns (Kirhners), Gricina (Zencovs), Dobrecovs, Karlsons.

5.min.­ 0:1, 20.min. ­ 0:2, 25.min. Rinkus ­ 1:2, 35.min. ­ 1:3, 43. min. ­ 1:4, 74.min. ­ 1:5.

Iepriekšējā pusotra nedēļa "Liepājas metalurga" futbolistiem bija pats neveiksmīgākais posms šajā sezonā. Un galvenais nebija zaudējums UEFA kausa izcīņā Bukarestē, kas atstāj tikai teorētiskas iespējas pārvarēt šī turnīra pirmo barjeru. Pavisam neizteiksmīga izvērtās metalurgu pārstāvniecība Latvijas izlasē spēlē pret Uzbekistānu. Tas attiecas gan uz aizsargu Dzintaru Zirni, gan uzbrucēju Viktoru Dobrecovu.

Taču pats nepatīkamākais bija "Liepājas metalurga" zaudējums vakar pret "Skonto", kas nozīmē, ka ilūzijas par iespēju izcīnīt Latvijas čempiona nosaukumu izgaist. Nu jau esam zaudējuši piecus punktus vairāk nekā "Skonto", un jāšaubās, vai rīdzinieki, kuru rindās no spēlēm Krievijas augstākās grupas meistarsacīkstēs atgriezušies trīs futbolisti, turpmāk vairs ļaus apdraudēt savas pozīcijas.

Laukuma saimnieku teritoriālais pārsvars nebija tik nomācošs, cik bīstams bija vai katrs viņu uzbrukums, kamēr mūsējo prettriecieniem pietrūka nobeiguma.

Pēc pirmajās 20 minūtēs zaudētajiem diviem vārtiem kaut kādas cerības pavīdēja puslaika vidū, kad Jānis Rinkus rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Taču pēc nākošo 20 minūšu laikā zaudētajiem diviem vārtiem un Katasonova noraidīšanas no laukuma spēles iznākums šaubas vairs neizraisīja.

Otrais puslaiks vairs bija tikai formalitāte, rīdzinieki iesita vēl vienus vārtus un sagādāja liepājniekiem smagāko zaudējumu šajā sezonā.

Tagad "Liepājas metalurgam" vairs nepietiek ar uzvaru pret "Skonto" pēdējā savstarpējā spēlē 5.novembrī Liepājā, tagad jācer, ka rīdzinieki paklups vai nu Ventspilī, vai kādā no trijām spēlēm pret "Dinaburgu". Un jāuzmanās no ventspilniekiem, kuri šajā kārtā ar 1:0 uzvarēja "Gauju" un zaudējuši vairs tikai trīs punktus mazāk nekā mūsējie.

Nākamo spēli Latvijas meistarsacīkstēs "Liepājas metalurgs" aizvadīs tikai gandrīz pēc mēneša ­ 22.septembrī Valmierā. Bet jau ceturtdien Liepājā redzēsim UEFA kausa izcīņas spēli.