Kurzemes Vārds

15:23 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Eiropas savienība nav Boņuks

Gunārs Kazeks, SEZ mārketinga speciālists

Ir cilvēki, kas uztraucas, ka tuvojas 20.septembris, kad tautai būs jāizšķiras, balsot par vai pret Eiropas savienību, bet reklāmas esot pārāk maz, pasākumu, kas par to vēstītu, arī pārāk maz. Man šajā ziņā īpatnēji uzskati. Es labprāt eju uz koncertiem, teātri, citiem izklaides pasākumiem, bet uz reklāmas pasākumiem gan ne. Nekad. Kāpēc? Nu, man tas liekas pretdabiski. Un vēl – Eiropas savienība nav Boņuks vai kāds cits pašvaks veļas pulveris, kas jāreklamē. Mana pārliecība – reklamē tikai neejošas preces. Neviens taču nereklamē patiesi labas lietas, kas pašas sevi apliecina. Tieši tā būtu jāskatās uz Eiropas savienību.

Neesmu eirooptimists. Man, SEZ mārketinga speciālistam, ir skaidrs, ka arī pēc tam, kad būsim Eiropas savienībā, uzreiz neviens neko nedos. Viss būs kā līdz šim. Un vēl grūtāk. Bet – darbalauks paplašināsies, mēs ieiesim visas Eiropas apritē, būs jaunas iespējas. Mums būs jāmācās strādāt jaunajos apstākļos. Un dot tikai tāpēc, ka nu esam Eiropas savienībā, neviens mums nedos. Ja kāds kaut ko iedos, tad būs divreiz vairāk jādod pretim. Bet – sliktāk, kā esam dzīvojuši, vairs nevar būt. Es balsošu par. Un nevis tāpēc, ka mani uzrunājusi kāda reklāma, bet tāpēc, ka zinu: mūsu valstij citas alternatīvas nav. Vai nu būt Eiropā kopā ar citām demokrātijas zemēm, vai palikt par nomali, kuru visi mīda kājām.

Tikai – mums jāiemācās paņemt Eiropas naudu. Kvalitatīvi, gudri paņemt. Fondi ir. Pats biju Beļģijā, Briselē, redzēju tās milzīgās ēkas, kurās vairāk nekā 20 000 strādājošo guļ uz tās naudas, šķiro iesniegumus un lemj, kam dot, ko atbalstīt. Birokrātija tur ir milzīga. Bet vēlreiz uzsveru – mums citas alternatīvas nav.

Apskaužu mūsu jaunos cilvēkus. Viņiem paveras milzīgas iespējas. Bet viss jaunais jau allaž ir priekš jaunajiem. Un domāju, būtu negodīgi pensionāriem atkal solīt, ka pēc 20.septembra viņi saņems vismaz 90 latu. Tā uzreiz nebūs. Ar laiku arī mūsu vecajiem ļaudīm, īpaši tiem, kas vēl tikai pošas pensijā, būs iespējams saņemt tādu sociālo atbalstu, kāds pašlaik ir citās Eiropas savienības valstīs. Taču mani kaitina nostādne: ja mēs nobalsosim par, ko par to mums dos. Zīgerists taču deva banānus. Kas no tā iznāca?

Neesmu nopietni analizējis, kur un kā tiek tērēts tas miljons, ko valdība atvēlēja tautas izglītošanas kampaņai. Šad tad pa sižetam redzu televīzijā, šo to, no rītiem uz darbu braucot, dzirdu pa radio. Vai tas maksā miljons latu? Man tā vien liekas, ka dažs labs no tiem ir uzvārījies. To varēja izdarīt lētāk un tautai saprotamāk.