Kurzemes Vārds

18:25 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pusaudži sasien un piekauj savu vienaudzi

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Egita Guseva, sestdien ap pusdienas laiku nepatīkams incidents izcēlies Zaļajā birzī pie mazdārziņu kompleksa. Kā stāstīja E.Guseva, 15 gadus vecais Ēriks un gadu jaunākais Agnis bija piekāvuši un pēc tam sasējuši 1991.gadā dzimušo Marisu. Pusaudžu darbošanos pārtraukusi Pašvaldības policijas patruļekipāža, kas abus agresīvos puišus aizturēja un nogādāja pārvaldē. Pašlaik notiek lietas apstākļu sīkāka izzināšana un tiek noskaidrots, kāpēc pusaudži tik agresīvi izturējušies pret 1991.gadā dzimušo puisi.

Pie bāra mēģina nolaupīt automašīnu

Andrejs Rjabcevs

Apsardzes firmas "Spīdola" darbinieki naktī uz svētdienu Karostā, pie bāra "Forts jūra" Pulkveža Brieža ielā aizturējuši vīrieti, kas uzbrucis cilvēkiem un mēģinājis izdarīt laupīšanu.

Kā stāstīja Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Egita Guseva, incidents pie bāra sācies naktī ap pulksten 1.30. Pieci, seši vīrieši uz ielas pie bāra uzbrukuši vairākiem garāmgājējiem un piekāvuši tos. E.Guseva sacīja, ka vakarrīt policijā par vīriešu uzbrukumiem saņemti divi iesniegumi, taču to skaits vēl varētu pieaugt. 1963.gadā dzimušais Sergejs pie bāra piekauts, bet 1965.gadā dzimušais Andrejs ne tikai piekauts, bet viņam atņemts arī mobilais telefons, naudasmaks, kā arī automašīnas "Audi 100" atslēgas. Uzbrucēji automašīnas atslēgas atņēmuši ar mērķi nolaupīt arī pašu braucamo, jo viens no laupītājiem jau bija iesēdies spēkratā. Par laimi laikus notikuma vietā ieradās apsardzes firmas "Spīdola" darbinieki, kas pamatīgo kautiņu izšķīra un aizturēja vīrieti, kas gatavojās nolaupīt automašīnu "Audi 100".

1982.gadā dzimušais Vitālijs M. aizturēts un nogādāts Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dežūrdaļā. Pašlaik vēl tiek meklēti pārējie grupas dalībnieki. Policija ierosinājusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 176.panta par laupīšanu.

Sastrīdas un ar nazi sagriež roku

Liepājas Centrālajā slimnīcā sestdien ap pulksten 17 nogādāts kāds vīrietis, kuram bija sagriezta roka. Kā "Kurzemes Vārdam" skaidroja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Egita Guseva, cietušais savainojumus guvis kādā konfliktā, kas norisinājies Rīgas ielā pie 16.nama.

E.Guseva stāstīja, ka 1972.gadā dzimušais Ritvars un gadu vecākais Aivars sākuši risināt savstarpējās nesaskaņas uz ielas. Kautiņš kļuvis arvien nekontrolējamāks, un Ritvars ar nazi pamanījies sagriezt Aivaram roku.

Abu vīriešu savstarpējā spēku apliecināšana nebeidzās ar traģiskām sekām, jo garām no darba brīvajā laikā gājis uzņēmuma "Liepājas apsargs" darbinieks, kas, redzot notiekošo, abus vīriešus izšķīris un izsaucis policiju, kā arī Neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Vakar policijas rīcībā vēl nebija sīkāka informācija par to, kas tieši bijis par iemeslu ķīviņam, taču zināms, ka abi vīrieši pirms tam draudzīgi kopā bija lietojuši alkoholiskos dzērienus.

Policija tiksies ar bērniem un rūpēsies par drošību uz ielām

Andrejs Rjabcevs

Kā jau katru gadu, arī šogad Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Nepilngadīgo lietu inspekcijas un Ceļu policijas nodaļas darbinieki aktīvi gatavojas jaunā skolēnu mācību gada sākumam. Šogad plānotas dažādas akcijas skolās un bērnudārzos, kā arī Ceļu policija sola pievērst pastiprinātu uzmanību bērnu drošībai uz ielām.

Ceļu policijas inspektori kopā ar Nepilngadīgo lietu inspekcijas darbiniekiem un iecirkņu inspektoriem gan 1.septembrī, gan arī visu septembra pirmo nedēļu rīkos patruļas netālu no pilsētas un rajona mācību iestādēm, lai novērstu iespējamos nelaimes gadījumus uz ielām un ceļiem. Kā zināms, vasaras brīvlaiku daudzi bērni pavada ārpus savas ierastās vides – laukos, nometnēs, mazākās pilsētiņās vai dodas ceļojumos. Īpaši mazākie bērni pa vasaru aizmirst, kā jāuzvedas uz ielas un kā tā pareizi jāšķērso, lai neradītu draudus savai drošībai. Arī autovadītāji pa vasaras mēnešiem jau atraduši no bērnu bieži vien spontānās rīcības uz ielām, tādēļ liela daļa policijas darbinieku septembra pirmo nedēļu veltīs tieši tam, lai atgādinātu skolēniem par satiksmes noteikumiem, savukārt autovadītājus policisti ar savu klātbūtni disciplinēs, liekot piebremzēt mācību iestāžu tuvumā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Egita Guseva atzina, ka nepieciešamības gadījumā, policija dežūras turpinās ilgāku laiku.

No 8.septembra visās skolās tiks rīkota akcija "Policijas dienas skolās", kuras intensīvā fāze noritēs līdz oktobrim, bet turpināsies tā visu mācību gadu. Sadarbojoties ar CSDD Liepājas rajona nodaļas darbiniekiem un Jauno tehniķu stacijas pārstāvjiem, policija organizēs skolās dažādas aktivitātes "Jūties droši uz ceļa!" un riteņbraukšanas veiklības sacensības. Tāpat skolēniem būs iespēja iepazīt visu policijas dienestu darbu – tikties ar ekspertiem, izmeklētājiem, dienesta suņiem, noskaidrot, kā strādā Īslaicīgās aizturēšanas izolatora darbinieki, kādas ir grūtības saskarsmē ar likumpārkāpējiem. Tiks demonstrēti arī cīņas paņēmieni un policijas rīcībā esošais bruņojums: ieroči, aizsargķiveres u.c. Skolēniem būs iespējas sacensties ar policistiem arī šaušanā un basketbolā. Tiks stāstīts arī par narkotiku kaitīgumu, atkarību un iespējamajiem sodiem.

E.Guseva norādīja, ka šāda akcija tiek rīkota, lai sekmētu skolēnu tiesisko audzināšanu un radītu skolu jaunatnes interesi par policijas darbu. Tāpat nozīmīgi, ka šādās akcijās tiek veicināta policijas lomas izpratne valstī.