Kurzemes Vārds

14:20 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pikets pret 1939.gada 23.augusta sekām

Sestdien pie pieminekļa Liepājas aizstāvjiem notika apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pikets. Tas bija organizēts, lai protestētu pret noziedzīgo Molotova–Rībentropa paktu, kas 1939.gadā pārdalīja Eiropu, ierāva Latviju Otrajā pasaules karā, pakļāva trijām okupācijām, nogalināja vai citādi iznīcināja trešo daļu no 1939.gadā Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem. Tēvzemieši turēja rokās plakātus, kas aicināja pāridarītājai valstij atvainoties latviešu tautai, un citus. Palielā karikatūrā bija atainots, kā Staļins ar Hitleru sarokojas, noslēdzot slepeno līgumu. Garāmgājēju īpašu interesi izraisīja slepenā līguma pielikuma teksts latviešu un krievu valodā. Tā kopijas tika katram, kas vēlējās. Bet ar to vēlējās iepazīties gan cilvēki gados, gan skolēni. Arī tie, kuri piketētājiem sacīja, ka laiks visu aizmirst. Pikets ilga apmēram stundu, incidentu nebija.

Gājiens "Par Eiropas savienību"

Sestdien partijas "Jaunais laiks" Liepājas nodaļa sadarbībā ar Eiropas Tautas partiju – Eiropas demokrātu grupu (EPP–ED) organizēja gājienu "Par Eiropas savienību". Tas sākās pie partijas biroja Dīķa ielā un noslēdzās pie Pedagoģijas akadēmijas. Tajā piedalījās arī šās partijas Saeimas deputāti Roberts Jurķis un Andrejs Radzēvičs. Pie akadēmijas tika pieņemtas rezolūcijas par atbalstu ceļam uz Eiropas savienību un par Liepājas iespējām Eiropas savienībā. Gājiena dalībnieki interesentiem piedāvāja arī literatūru par Eiropas savienību un suvenīrus ar "Jaunā laika" un EPP–ED simboliku, aicinot sabiedrību 20.septembrī piedalīties referendumā un balsot par.

Aicina piedalīties akcijā "Grāmata"

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas Liepājas novada organizācija aicina visus liepājniekus un citus labas gribas cilvēkus piedalīties akcijā "Grāmata". Tās nolūks – savākt bērnu grāmatas (arī lietotas), lai pēc tam tās nodotu Bērnu patversmes, daudzbērnu un maznodrošināto ģimeņu bērniem. Dāvinājumus var nest uz LSDSP Liepājas novada organizācijas biroju Dīķa ielā 10, 3.stāvā, katru darbdienu no pulksten 10 līdz pulksten 18, izņemot trešdienas. LSDSP novada organizācija aicina būt atsaucīgiem, jo labu grāmatu bērniem nekad nevar būt par daudz.

"Latvijas pasta" padome iepazīstas ar darbu Liepājā

Nedēļas nogalē divas dienas Liepājā uzturējās "Latvijas pasta" padomes locekļi un citi viesi. Šīs vizītes laikā bija gan iepazīšanās ar Liepājas pasta darbu un jauninājumu – eksperimentālo pasta nodaļu lielveikalā, tikšanās ar pilsētas galvu Uldis Sesku, kā arī izbraukums uz rajonu, lai iepazītos ar turienes pasta nodaļu darbu. Šo dienu laikā, kā informēja "Latvijas pasta" preses sekretārs Edijs Šauers, padome iepazinas arī ar izstrādāto reģionālo pasta nodaļu reformas koncepciju. Tā paredz pasta filiāļu pārvaldes struktūru pārdalīt reģionos. Turklāt īpaša uzmanība tam tiks veltīta Kurzemē.