Kurzemes Vārds

02:07 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Gribu pircējus aicināt būt patriotiskiem

Silvestra Laukagale, veikala "Nīca" vadītāja

Pie mūsu veikala Klaipēdas ielā ir tirdziņš, kur lauksaimnieki tirgo savu produkciju. Tas, protams, nav tik liels kā Pētertirgus vai Annas tirgus, bet tomēr arī to sauc par tirgu. Un, manuprāt, pareizi. Kādēļ? Tādēļ, ka savu preci piedāvā tieši vietējie ražotāji, mūsu zemnieki. Ļaudis, kuri šeit tirgoties brauc no Kapsēdes, Ziemupes, Medzes, Liepājas un citām vietām.

Diemžēl situācija nav viegla, jo līdz ar daudzo lielveikalu ienākšanu pilsētā, mainījusies iepirkšanās kultūra. Par tādu kā modes lietu kļuvusi iepirkšanās lielajos veikalos, kur, protams, gan interjers skaists, gan preču daudz un krāsainos iepakojumos, gan dažādiem produktiem cenu atlaides. Pircēji dodas uz turieni un izmanto iespēju gan iepirkties, gan vienlaikus izklaidēties. Mazajos tirdziņos tā visa nav, bet pārdevēji jau tāpat savu preci pārdod par minimālo cenu, nereti pat zem pašizmaksas. Jā, mazajos tirgos izvēle nav tik plaša kā centrālajā tirgū, bet varbūt tieši tādēļ viss daudz pārskatāmāk, ērtāk un ātrāk iegādājams?

Manuprāt, lielajos veikalos valda bezpersoniskāka attieksme pret pircēju. Tur viss pakļauts konkrētiem standartiem, noteikumiem, un tā vien šķiet, ka viss ir sintētisks vai ilgstoši glabāts noliktavās. Tirgū viss notiek aci pret aci ar pašu dārzeņu audzētāju vai puķu tirgotāju. Izvēlies, izpēti, aprunājies un tad pērc.

Jā, visu nosaka tirgus likumi, bet es tomēr gribu pircējus aicināt būt patriotiskākiem un iepirkties pie mūsu pašu zemniekiem, dārzkopjiem. Viņi pārdod to, kas mūsu zemē audzis, ne kaut kur svešumā. Katrs stāds ticis pašu rokām aprūpēts un pašu rokām novākta raža. Un lauciniekam katrs nopelnītais lats un santīms ir svarīgs, lai dzīvotu un strādātu tālāk. Ļoti iespējams, ka ar laiku mazināsies lielveikalu apjūsmošanas prieks un pircējiem svarīgāk būs nopirkt labus pašmāju produktus, nevis svešu ražojumu skaistā iepakojumā.