Kurzemes Vārds

07:36 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Dziesmas no Liepājas Darmštatē

Indra Imbovica

No divu nedēļu koncertturnejas Liepājas māsu pilsētā Darmštatē atgriezies koris "Lauma" un tā diriģente Mirdza Paipare. Koris sniedza plašus koncertus dažādās zālēs, tostarp Sociālās aprūpes namos un Eleonores klīnikā, bet galvenais koncerts divās daļās ar latviešu garīgās mūzikas skaņdarbiem un tautas dziesmu apdarēm notika "Theater Mobile" mājīgajā zālē.

Kora "Lauma" projektu "Dziesmas no Liepājas Darmštatē" ar līdzfinansējumu 300 latu apmērā atbalstīja Liepājas Pilsētas dome, un tā mērķis bija turpināt abu pilsētu draudzību un sadarbību kultūrintegratīvajā jomā, lai vāciešos viestu interesi par latviešu kultūru un piesaistītu tūristu plūsmu mūsu pilsētai. Pārstāvis no Darmštates puses, Pēteris Goss, savos ievadvārdos sniedza klātesošajiem klausītājiem plašu informāciju par Liepājas pilsētu un tur notiekošajām kultūras dzīves aktivitātēm.

Koris "Lauma" ne pirmo reizi viesojas Darmštatē, tādēļ, kā informēja diriģente Mirdza Paipare, iepriekš iedibinātie kontakti nodrošināja koristu uzņemšanu sabiedriskās organizācijas "Freundeskreis der Partnerstadte Darmstadt" Liepājas sekcijas ģimenēs. Tāpat laumieši tika uzņemti arī Darmštates domē.

Liepājā viesojas rakstniece Dace Priede

Šodien pēcpusdienā Jaunliepājas bibliotēkā ar interesentiem tiekas rakstniece, dramaturģe un amatierteātra režisore Dace Priede. Viņa, dzimusi rīdziniece, bet kopš 1983.gada kuldīdzniece, latviešu oriģinālliteratūrā ienāca 1994.gadā ar romānu "Saule špagas asmenī", kas izpelnījās veicināšanas prēmiju žurnāla "Karogs" un R.Gerkena pirmajā romānu konkursā. Pēc pirmā romāna viens pēc otra seko nākošie: "Kamenes uz stīgām", "Mēness stars pār jūru", kā arī vairākas lugas. Visi Daces Priedes romāni piedzīvojuši lasījumus Latvijas radio, savukārt lugas viņa iestudējusi Kuldīgas amatierteātrī. Dace Priede darbojas arī dažādās citās jomās, piemēram, viņa ir beigusi arī Latvijas Ev.lut. baznīcas konsistorijas evaņģēlistu kursus, ir "Kurzemes radio" valodas konsultante, periodikā publicē esejas un aktuālus rakstus. Tikšanās pēcpusdienā Jaunliepājas bibliotēkā ar rakstnieci un režisori Daci Priedi interesenti varēs iepazīties gan ar viņas grāmatām, gan ar Lindas Lapiņas bakalaura darbu "Dzīves konkrētības un pasakas mirdzuma apvienojums Daces Priedes grāmatās", iesaistīties diskusijā ar rakstnieci un ieklausīties Daces Nastevičas muzicēšanā.

Noraidīta alus ražotājfirmas "Griģis un Co" kasācijas sūdzība

Kā informē ziņu aģentūra LETA, trešdien Augstākās tiesas Senāts noraidījis firmas "Griģis un Co" kasācijas sūdzību par Patērētāju tiesību aizsardzības centra uzlikto sodu. Sods tika uzlikts par to, ka uz uzņēmuma alus reklāmām nav brīdinājuma uzraksti, ka alus ir alkoholisks, veselībai kaitīgs dzēriens. Latvijas Patērētāju tiesību centra Juridiskās daļas vadītājs J.Līkops uzskata, ka ar Augstākās tiesas Senāta lēmumu radīts precedents visu turpmāko šādu strīdu izskatīšanai. Savukārt Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors I.Grīslis paudis viedokli, ka tiesas lēmums esot pretrunā ar spēkā esošo "Alkohola aprites likumu".

Jaunu programmu veido kopā ar Somijas un Vācijas augstskolām

RTU Liepājas filiālē bija ieradušies sadarbības partneri – Espo biznesa institūta (Somija) un Hamburgas augstākās tirdzniecības skolas (Vācija) mācībspēki. Viņi kopā ar mūsu pasniedzējiem strādāja pie mācību programmas izveides. Programmu iecerēts realizēt no nākamā mācību gada septembra. Pašlaik notiks izpētes darbs pie tēmas "Eiropas Savienības paplašināšanās, izmaiņas un jaunas iespējas transporta sektorā", tā ietver pētījumu tirdzniecības uzņēmējdarbībā un loģistikā, pie kura strādās studenti.

Domē – rinda

Pēdējās dienās aizvien vairāk un vairāk apmeklētāju izkārtojas rindā Pilsētas domē pie Dzīvokļu privatizācijas nodaļas durvīm. Lieta tāda, ka pēdējais privatizācijas iesniegumu pieņemšanas termiņš ir 30.septembris, un, jo mazāk atliek laika, jo lielāku aktivitāti izrāda liepājnieki. Interesanti, ka tieši šādu situāciju jau iepriekš bija paredzējis privatizācijas komisijas tehniskās nodaļas vadītājs Viljams Opšteins. Notiekošā pozitīvais faktors pašreiz ir tāds, ka dažos namos, kur privatizēto dzīvokļu procents ir mazs, tas sasniegs nepieciešamo līmeni un ļaus tur izveidot dzīvokļu apsaimniekošanas biedrības.

Kas izstrādās gaisa kvalitātes noteikumus?

Liepājas dome šonedēļ ir izsludinājusi atklātu konkursu par Gaisa piesārņojuma samazināšanas programmas izstrādi un jau divi pretendenti ir izrādījuši interesi par konkursa materiāliem, informē Vides nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa. Gaisa piesārņojuma samazināšanas programmā jābūt ietvertam gaisa kvalitātes pašreizējam raksturojumam, apkopotai un grupētai informācijai par būtiskajiem piesārņojuma avotiem ar karšu materiāliem. Programmai ir jāpiedāvā rīcības virzieni dažādu gaisa piesārņojuma veidu un smaku ierobežošanai, sabiedrības informēšanai, kā arī jāpiedāvā gaisa kvalitātes kontroles un uzraudzības sistēma.

Gaisa piesārņojuma samazināšanas programma būs konkrēts dokuments, kurā iekļautie normatīvi un citi nosacījumi Liepājā būs jāievēro visiem uzņēmējiem, iestādēm, iedzīvotājiem. Gaisa piesārņojuma samazināšanas programmas izstrādes termiņš ir 2004.gada 17.maijs. Liepāja ir pirmā pašvaldība ārpus Rīgas, kas ir sākusi strādāt pie šāda dokumenta sagatavošanas.