Kurzemes Vārds

10:01 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Leonīds Beresņevs dodas uz Tālajiem Austrumiem

Metalurgus turpmāk trenēs soms

Emīls Dreiblats

Vakar par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais "Liepājas metalurga" hokeja komandas galvenais treneris Leonīds Beresņevs. Viņš jau pirms vairākām nedēļām bija saņēmis vilinošu piedāvājumu ieņemt Krievijas Superlīgas debitantu Habarovskas "Amur" galvenā trenera posteni, un pēc nopietnām pārdomām kādreizējais Latvijas izlases galvenais treneris Beresņevs šo piedāvājumu pieņēma, kā galveno iemeslu minot iespēju izmēģināt spēkus vienā no pasaules spēcīgākajām hokeja līgām.

"Tas tomēr ir cits, daudz augstāks līmenis. Šo lēmumu es pieņēmu profesionālu iemeslu vadīts un domāju, ka man kā trenerim tā būs laba iespēja pilnveidoties. Bet šī izšķiršanās nenāca viegli, un jāatzīst, ka man ir sāpīgi pamest Liepājas komandu, ar kuru mani daudz kas saista," vakar telefonsarunā sacīja nu jau bijušais metalurgu galvenais treneris. Habarovskas komandas vadītāji viņu paši esot sameklējuši un izteikuši darba piedāvājumu. Jau rīt Beresņevs dosies uz Tālo Austrumu pilsētu Habarovsku.

Šī nav pirmā reize, kad Beresņevs pamet Liepāju – 2001.gada pavasarī pēc sezonas beigām viņš devās uz Rīgu, lai stātos pie liepājnieku principiālo pretinieku HK "Rīga 2000" stūres. Sākotnēji viņš strādāja par toreizējā rīdzinieku galvenā trenera palīgu, bet sezonas vidū kļuva par Rīgas vienības galveno treneri. Toreiz viņa vietā tika sameklēts Krievijas hokeja speciālists Vasilijs Pervuhins, bet pagājušajā sezonā, kad Liepājas hokejistu sniegums ļāva vēlēties kvalitatīvāku hokeju, Pervuhins tika atlaists un viņa vietā atgriezās Beresņevs.

Vēl pavasarī, kad iepriekšējā, metalurgiem ne pārāk veiksmīgā sezona tuvojās izskaņai, intervijā "Kurzemes Vārdam" Beresņevs atzina, ka labprāt Liepājā strādātu arī turpmāk un visai cerīgi izteicās par iespējamo Liepājas komandas izaugsmi. Gatavošanās posmā jaunajai sezonai "Liepājas metalurgu" pameta vairāki hokejisti, komandu sāka vajāt traumas un pašlaik situācija nav no tām spožākajām – pēdējā vieta Austrumeiropas hokeja līgas čempionātā, tikko piedzīvots sāpīgi pārliecinošs zaudējums Latvijas čempionāta mačā ar HK "Rīga 2000", un sezonas perspektīvas neliekas visai cerīgas. Protams, ka Beresņeva, kuru pamatoti uzskata par profesionālāko pašmāju treneri, aiziešana nesekmēs Liepājas komandas sniegumu.

Jau vakar kļuva zināms, ka turpmāk "Liepājas metalurga" hokejistus cīņā vedīs somu treneris Vesa Surenkins, kurš šovasar stājās pie Igaunijas izlases bāzes kluba "Golden Lions" stūres un ir arī mūsu ziemeļu kaimiņzemes valstsvienības galvenais treneris. Kā jau rakstījām, šī komanda plānoja spēlēt Somijas otrajā spēcīgākajā līgā, bet pirms neilga laika izjuka, un metalurgu rindās jau spēlē Igaunijas izlases vārtsargs Aleksejs Terentjevs.