Kurzemes Vārds

09:19 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Šķīrējtiesneša loma jāuzņemas deputātiem

LĪGA LOČMELE, pilsētas Būvvaldes Pilsētplānošanas un zemes ierīcības sektora vadītāja

Pirmais, ko dara Būvvalde, saņemot jebkuru būvniecības pieteikumu, ir izvērtē, vai konkrētajā vietā iecerētā būvniecība ir pieļaujama, vai nav un cik būtiski tas var ietekmēt sabiedrības intereses, respektīvi, vai tā nododama sabiedriskajai apspriešanai. Pēc likuma SIA "Vētra S" iecere par dzīvojamo kotedžu būvniecību Klaipēdas ielā 116a ir pieļaujama. Likums šajā gadījumā neprasa sabiedrisko apspriešanu, bet, ņemot vērā, ka tā ir pilsētas zeme, liepājniekiem ir tiesības izteikt viedokli un piedalīties šajā procesā. Būvvalde, būdama starpnieks, kas kontrolē un vada šo procesu, deva liepājniekiem šo iespēju izteikt savas domas. Taču jāprecizē, ka zemesgabals, uz kura iecerēta kotedžu būvniecība, neatrodas Baltijas jūras aizsargjoslā, kā maldīgi uzskata Pilsētas dome un redakcijai nosūtītās vēstules autori. Aizsargjoslas robeža iet gar esošās apbūves un arī zemesgabala Klaipēdas ielā 116a rietumu robežu. Saskaņā ar Pilsētas attīstības plānu šeit paredzēta daudzstāvu dzīvojamo māju apbūves teritorija. Tātad tur ir pieļaujama dzīvojamo kotedžu būve.

Otrs, kam jebkurā gadījumā varētu pievērst uzmanību, saņemot būvniecības pieteikumu, ir, cik lietderīga ir šāda būve pilsētai. Jāatzīst, ka mājokļu problēma pilsētā pastāv. Tātad, skatoties no šāda viedokļa, vēlme būvēt dzīvojamo māju ir pluss.

Mīnuss ir tas, ka cilvēki, kuri dzīvo šajā apkārtnē, ir pret būvniecību. SIA "Vētra S", kas pirmo reizi izteica vēlmi būvēt daudzstāvu dzīvojamo māju šajā pašā vietā, iepriekšējās sabiedriskās apspriešanas laikā izteikto iebildumu dēļ, ka pāļu dzīšana un citas darbības varētu apdraudēt apkārtējos namus, kas vairs nav labā tehniskā stāvoklī, mainīja savu ieceri un tagad piedāvā būvēt vienstāva kotedžas. Taču arī tas neapmierina apkārtējo namu iedzīvotājus.

Acīmredzot politiķiem būs jāuzņemas šķīrējtiesnešu loma un, izvērtējot šīs ieceres plusus un mīnusus, jāpasaka galavārds.