(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Eiropas klases futbols norvēģu manierē

A.Rītiņš

Nekādu lielo naudu jau FK "Liepājas metalurgs" nenopelnīja, izīrējot "Daugavas" stadionu "Ventspils" komandai UEFA kausa izcīņas spēlei pret "Rosenborg" no Norvēģijas pilsētas Tronheimas, un galvenais bija radītā iespēja Liepājas futbola cienītājiem redzēt interesantu spēli.

Bez šaubīšanās var teikt, ka Norvēģijas septiņpadsmitkārtējā čempione un iepriekšējo astoņu gadu Čempionu līgas dalībniece bija meistarīgākā no visām deviņām komandām, kuras Liepājā spēlējušas eirokausos. Un žēl vienīgi tas, ka šo acij tīkamo, eleganto futbolu norvēģu izpildījumā varējām baudīt tikai pirmajā puslaikā, un arī ne visā.

Sākumā ļāvuši uzbrukt arī pretiniekiem un pamazām iztaustījuši viņus, vikingi sāka raustīt ventspilnieku aizsardzību nevis ar spēku, bet ātru, precīzu saspēli un lielisku vietas izvēli laukumā. Pēc 16 minūšu laikā viegli, rotaļīgi gūtajiem dažādām gaumēm atbilstošajiem trīs vārtiem, spēles liktenis bija izšķirts, otrajā puslaikā norvēģi vairāk izbaudīja itin jauko vakaru un labo laukumu un savu vārtu guvumu papildināja tikai pēc Norvēģijā populārā Bratbaka sitiena.

Šajā vakarā varējām pārliecināties arī par to, ka "Liepājas metalurgu" gaida ļoti, ļoti grūta cīņa ar ventspilniekiem par to, kura no šīm komandām iegūs augstāku vietu Latvijas meistarsacīkstēs. Kaut arī pietika ar šo spēli un "Ventspils" 1:4 zaudējumu, lai būtu skaidrs, ka šai komandai no eirokausiem jāizstājas, tomēr mūsu kaimiņpilsētas futbolisti pret galvas tiesu pārākiem pretiniekiem parādīja atzīstamu spēli. "Ventspils" nenobijās, nenosēdās aizsardzībā, ātri ievadīja uzbrukumus, un pāris reizes dabūjām redzēt, ko spēj Norvēģijas izlases galvenais vārtsargs Jonsens.