Kurzemes Vārds

09:54 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Iejūtības relatīvās mērauklas

Visnotaļ raženas miesasbūves norvēģu trollis viņdien pie "Daugavas" stadiona ieejas centās izdvest melodijai stipri aptuveni līdzīgas skaņas tik dvēseliski patiesi un skaļi, ka pat aklajam būtu redzams – ciemiņš atrodas, maigi izsakoties, pamatīgā reibuma stāvoklī. Viesis tika arī līdz futbola lūkošanai, kur otrā puslaika sākumā risinājās nosacītās izrādes otrā daļa, jaunais cilvēks blakus skrejceļam sāka iesildīties kopā ar kādu savas dzimtenes komandas futbolistu, un grūti bija pateikt, kas pāris simtu notiekošo vērojošo līdzjutēju sajūsmināja vairāk – svešzemnieka kustības vai tas, cik izmisīgi un vienlaikus izmanīgi apsardzes darbinieks centās neievērot viesa sarīkoto šovu.

Nē, ar šeit rakstīto es nedomāju, ka viesi būtu par katru cenu jāiepazīstina ar mūspuses atskurbtuves dizainu, jo puisis nebija agresīvs, un man nudien tāpat kā simtiem cilvēku bija jautri, tomēr.. esmu vairāk nekā par simts procentiem pārliecināts, ka neviens lokālais aktieris šādā stāvoklī netiktu futbolam pat tuvumā. Tāpat atceros, cik izmisīgi un bezcerīgi jauns Ventspils puika pie ieejas apsardzei skaidroja, ka viņam taču jātiek tikai līdz savējiem, kuriem ir pilnvērtīgākas ieejas kartes par viņa rīcībā esošo papīrīti. Uzreiz atmiņā ausa viens no pēdējiem festivāliem Liepājā, kad kādu jaunekli, kurš izmisīgi iestājās par savas iecerētās tiesībām apmeklēt koncertu ar mazliet saņurcītu biļeti, apsargi jau bija gatavi stiept līdz vienai no savām bertām, taču kāds jauši vai nejauši uzklīdis, mūzikas sakārojies ārzemnieks dzīvi painteresējās, kur tad problēma, un pēc brīža bruņinieks ar savu sirdsdāmu jau atradās tajā pusē žogam, kur bija iecerējis nokļūt. Šīm epizodēm varētu pievienot paziņu atstāstītās varoņteikas, ka no Rucavas līdz Zilupei visai droši akūtas nepieciešamības gadījumā varot vizināties dažādā agregātstāvoklī, jo indulgence esot nodrošināta, ja kāds no mašīnā esošajiem prot runāt vismaz angliski. Neesmu baumas mēģinājis pārbaudīt, taču visā Latvijā savulaik noskanējušais gadījums par kādu zviedru, kurš nāvējoši notrieca divas policistes, bet pēc tam mierīgi turpina dzīvot savā dzimtenē, man liek pieļaut, ka šie dūmi nav bez uguns.

Mans mērķis nav graut ārzemnieku priekšstatu par Liepājas vai Latvijas viesmīlību un arī moralizēt man nepatīk. Vienīgi man šķiet, ka nebūtu slikti, ja ārzemniekiem saudzīgi atgādinātu, ka Latvija nav visatļautības zeme, savukārt kārtībnieki varētu būt toleranti ne tikai pret svešzemniekiem vien.