Kurzemes Vārds

09:28 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ekspluatācijā pieņem jauno ceļa posmu

Ceturtdien notika maģistrālā transporta ievada posma vērtēšana un pieņemšana ekspluatācijā. Pulvera un O.Kalpaka ielas krustojumā ieradās pieņemšanas komisija, kuras sastāvā bija Valsts būvinspekcijas inspektore Līvija Krauja, domes Būvinspekcijas vadītāja Agrita Kulvanovska, pilsētas galvenais inženieris Jurijs Strižņovs, SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" direktors Gatis Zvirbulis, pārstāvji no SEZ un Komunālās pārvaldes. Ieradās arī domes priekšsēdētājs un domes izpilddirektora vietnieks Edgars Rāts. Pēc ceļa posma novērtēšanas pieņemts lēmums, ka ceļu var nodot ekspluatācijā.

Maģistrālā transporta ievada izbūves darbi, kas tika sākti jau 2000.gadā, turpinājās arī šogad, un tikko izbūvētais Pulvera un O.Kalpaka ielas posms ir vērienīgā projekta piektā kārta. Tas nozīmē, ka 736 metru garumā izbūvēts jauns Pulvera ielas posms un jauns O.Kalpaka ielas posms 174 metru garumā. Izveidots jauns krustojums, vienlaikus demontējot un rekultivējot veco O.Kalpaka ielas posmu pie 15.vidusskolas. Būvdarbu kopējās izmaksas ir 455 tūkstoši latu. 300 tūkstoši latu saņemti no valsts budžeta, 155 tūkstoši no pašvaldības budžeta.

Piektās kārtas būvdarbu ģenerāluzņēmējs bija SIA "Ceļu, tiltu būvnieks". Maģistrālā transporta ievada projekta īstenošanas mērķis ir uzlabot kravu transporta kustību uz ostu, kā arī uzlabot satiksmes drošību šajā pilsētas daļā. Tranzītkravu transportam vairs nebūs jāšķērso Jaunliepājas un Laumas dzīvojamo namu rajons. Nākamgad Pulvera ielas rajonā paredzēts sākt izbūvēt dzelzceļa atzaru, kas ies līdz ostai. Tādēļ jaunie ceļa posmi būvēti tā, lai autotransportam nebūtu jāšķērso dzelzceļš. Vēl nākamgad sāks O.Kalpaka ielas posma remontu no 15.vidusskolas līdz ceļam uz ostu. Tas nozīmē, ka brauktuve kļūs platāka, būs jaunas autobusu pieturu platformas un piebraukšanas ceļš pie tām, izbūvēs arī ietves.