Kurzemes Vārds

09:52 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Projekti, rūpējoties par bērnu veselību un drošību

Kristīne Pastore

Pirms diviem gadiem mūsu pilsēta sadarbībā ar Bergenas (Norvēģijā) Orstas pilsētrajonu uzsāka sadarbības projektu par infekcijas slimību ierobežošanu. Nu šīs sadarbības rezultātā darbs turpinās un tūlīt Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrā sāksies būvdarbi, kuru laikā pārveidos ēkas pirmo stāvu, lai tur iekārtotu bērnu un grūtnieču aprūpes centru. Vienlaikus ir izstrādāti vairāki citi projekti, kurus realizēs šajā gadā.

Lai ierobežotu infekciju slimību izplatību Liepājā, izveidoja darba grupu un galveno akcentu lika uz medicīnas māsu sadarbību dažādos līmeņos: bērnudārzos, skolās un primārās veselības aprūpes centros. Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrā tiek veidots centrs, kurā ar grūtniecēm, jaundzimušajiem un viņu vecākiem strādās speciāli sagatavotas un apmācītas medicīnas māsas. Kā stāstīja šī centra vadītāja Anita Liepa, māsas apmācīs vecākus, kā bērnus pareizi ēdināt, stāstīs par dažādām bērnu slimībām un kā no tam izsargāties, arī bērniņus svērs, mērīs un veiks citus izglītošanas un profilakses darbus. Šī centra izveidošanai ir ņemts kredīts 39 tūkstošu latu apmērā.

Paralēli šim projektam ir izstrādāti arī trīs apakšprojekti, kurus realizēs šā gada laikā. Pirmais no tiem būs par bērnu acu veselību. To vadīs acu ārste Agrita Lībiņa. Tuvākajās dienās centrs saņems speciāli šī projekta realizācijai iegādātu aparatūru. Projekts paredz ik gadu katrā skolā skolēniem 10 un 15 gadu vecumā veikt redzes pārbaudes. Otrs projekts būs saistīts ar bērnu un jauniešu stājas problēmām. To vadīs ķirurģe un ortopēde Astra Jansone, kā arī projekta realizēšanā iesaistīsies fizioterapeite Svetlana Isajeva. Pirmajā gadā to realizēs vienā no mūsu pilsētas skolām, pārbaudot stāju 3.un 9.klašu skolēniem.

Trešais projekts, kuru realizēs vasarā, būs saistīts ar bērnu velosipēdistu traumatisma samazināšanu. Šis projekts notiek sadarbībā ar Belvjū (ASV) un tur strādājošo latviešu izcelsmes bērnu ārsti Zaigu Filips. No Belvjū kā dāvana jau ir saņemtas aizsargķiveres, kuras izsniegs tiem bērniem un jauniešiem, kas CSDD saņems velosipēdista tiesības. Savukārt tiem velosipēdistiem, kas apzinīgi šīs aizsargķiveres arī valkās, braucot ar velosipēdu, kā balvu izsniegs talonu pusdienām kādā no pilsētas kafejnīcām.