Kurzemes Vārds

05:12 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Smēķējot gultā, atkārtoti izraisa ugunsgrēku
Andrejs Rjabcevs
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē naktī uz ceturtdienu ap pulksten 1 saņemts izsaukums uz J.Janševska ielu 7/9. Notikuma vietā dzēsēji konstatēja, ka liesmas vēl nav paspējušas apņemt lielu dzīvokļa platību, taču ugunsgrēku bīstamu darīja tas, ka degošajā istabā atradās sieviete. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, 1961.gadā dzimusī Valentīna bija smēķējusi gultā, un cigaretes pelni nobiruši uz viņas apģērba. Tas strauji aizdedzies, un sieviete guvusi apdegumus.
Tā nav pirmā reize, kad šajā namā neuzmanīgas smēķēšanas dēļ izceļas ugunsgrēks. Arī 2002.gada aprīlī Valentīna jau reiz bija iemigusi gultā ar cigareti mutē, un arī toreiz uz dīvānu nokritušie pelni izraisīja ugunsgrēku. Lai arī istaba bija izdegusi divu kvadrātmetru platībā un sadedzis bija arī dīvāns, pašai dzīvokļa saimniecei nekas nekaitēja.
Pašlaik Valentīna ievietota Liepājas Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā, taču, cik zināms policijai, sievietes dzīvībai briesmas nedraud.

Kamēr bērns nemitīgi raud, māte dzērumā guļ
Andrejs Rjabcevs
Kā pastāstīja Pašvaldības policijas Informācijas dienestā, trešdienas vakarā kārtības sargātāji snieguši palīdzību diviem maziem bērniem, kuru māte dzērumā bija aizmigusi.
Kā stāstīja policijas preses sekretāres pienākumu izpildītāja Ineta Mikute, dažas minūtes pēc pulksten 20 policijas dežurants saņēmis izsaukumu uz Mežu ielu 45. Kaimiņi ziņoja, ka vienā no dzīvokļiem dzirdamas maza bērna raudas. Norādītajā vietā policisti konstatējuši, ka vienā no dzīvokļiem nemitīgi raud trīs mēnešus vecs puisītis, bet viņam blakus gultā guļ 1963.gadā dzimusī Sarmīte. Sieviete bija tādā dzērumā, ka ne bērna raudas, ne policistu pūliņi nespēja viņu pamodināt. Pēc brīža mājās pārnāca arī 1992.gadā dzimušais Dāvis, kas pastāstīja, ka gultā guļošā sieviete ir viņa māte, bet zīdainis – mazais brālītis.
Policijas darbinieki nolēma trīs mēnešus veco Imantu nogādāt Liepājas Centrālajā slimnīcā, bet lielāko dēlu aizveda uz patversmi. Abu bērnu māte dzērumu turpināja izgulēt policijas atskurbtuvē.
Pašvaldības policijas redzeslokā šī ģimene nenonāk pirmo reizi, pirms dažām dienām Dāvis jau tika savākts kādā kāpņu telpā Esperanto ielā, kur viņš bija nakšņojis visu nakti. Zēns iepriekšējā vakarā bija devies uz veikalu "Citymarket", bet pēc tā slēgšanas gājis uz tuvējo kāpņu telpu pārnakšņot. Par notikušo ir ziņots Bāriņtiesai, kas lems, kā sodīt nolaidīgo māti.

Mūzikas klubā operatīvi aiztur somiņu zagļus
Andrejs Rjabcevs
Operatīvi reaģējot uz informāciju par zādzību, netālu no kluba "Pablo" Pašvaldības policijas un Valsts policijas darbinieki naktī uz ceturtdienu aizturējuši divus jauniešus.
Kā stāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāres pienākumu izpildītāja Ineta Mikute, ap pulksten 2.30 pie kārtībnieka, kas dežurēja pie bāra, vērsušās divas jaunietes, ka viņām tikko nozagtas rokassomiņas. Jaunietes savas mantas bija novietojušas uz palodzes, bet, kad atgriezušās, somiņas jau bija pazudušas. Kāds cits kluba apmeklētājs bija ievērojis divus jauniešus, kas piesavinās somiņas, un policistam minēja zagļu izskatu. Drīz vien policists pamanīja, ka no kluba iziet divi jaunieši, kas atbilst aprakstam. Kārtībnieks dzinās tiem pakaļ un kopīgiem spēkiem ar netālu patrulējošiem Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes policistiem abus vainīgos aizturēja. Lai izvairītos no atbildības, aizturēšanas brīdī viens no puišiem izmeta mobilo telefonu rozā krāsā. Tāpat viņi bija pamanījušies iepriekš nozagtās somiņas paslēpt krūmā Kungu un Stendera ielas krustojumā. Aizturētie ir 1985.gadā dzimušais Jānis un divus gadus vecākais Renārs. Ir ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 175.panta par zādzību. Abas cietušās savos iesniegumos norāda, ka kopumā viņām nodarīts 86 latus liels zaudējums.

Miris savā dzīvoklī
Trešdien ap pulksten 17.30 Pašvaldības policijas dežūrdaļā pēc palīdzības vērsās iedzīvotāji no K.Ūliha ielas 107/109. Kaimiņi sen nebija redzējuši vienā no dzīvokļiem mītošo vīrieti. Kad notikuma vietā ieradās policisti, bija redzams, ka dzīvoklī deg gaisma un skaļi skan mūzika, taču uz klauvējieniem neviens durvis vaļā nevēra. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes speciālisti uzlauza durvis, un tad arī konstatēja, ka dzīvokļa saimnieks miris guļ pie gultas uz grīdas.