Kurzemes Vārds

10:42 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gleznotājam Valteram Uzticim – 90

Indra Imbovica

Muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" atklāta mākslinieka, ilggadējā Lietišķās mākslas vidusskolas pedagoga Valtera Uztiča 90. jubilejai veltītā piemiņas izstāde.

Ekspozīcijā apskatāmi gleznotāja 25 akvareļi, kas tapuši 20.gadsimta 40.gadu otrajā pusē un 50.gadu pirmajā pusē. Pēc mākslinieka nāves lielu Valtera Uztiča radošā manojuma daļu Liepājas muzeja krājumam nodeva viņa meita Baiba Jaunzeme. Izstāde iepazīstina arī ar autora dažām personīgajām fotogrāfijām, izglītības dokumentiem, arī Mākslas akadēmijas beigšanas diplomu, kuru parakstījis rektors, profesors Kuga, pāris savulaik ilustrētajām grāmatām un Liepājas teātra izrāžu skatuves ietērpa skicēm.

Liepājas muzeja direktora vietnieks krājuma darbā Jānis Gintners akcentēja, ka mākslinieka Valtera Uztiča akvareļtehnikas pamatā ir nevis krāsu pludināšana, bet vispirms labs, precīzs zīmējums. Tas ilgus gadus kļuva par sava veida Liepājas skolas zīmi, jaunajiem māksliniekiem startējot Rīgas mākslas skolās.

Mākslinieka piemiņas izstādes atklāšanā pulcējās un par savu tēvu un skolotāju runāja gan viņa dēls Valters un meita Baiba, vedekla, kādreizējie audzēkņi, piemēram, fotomāksliniece Irina Tīre, tagadējā Mākslas vidusskolas pedagoģe Brigita Pomerante ar saviem audzēkņiem, topošajiem māksliniekiem, ilggadējais kolēģis Rihards Rubīns un citi. Valters Uzticis savu līdzgaitnieku atmiņās palicis ne tikai kā labs mākslinieks, liela personība, bet arī kā labsirdīgs, ar dzirkstošu humoru apveltīts cilvēks, gādīgs, uzmanīgs ģimenes tēvs. Savukārt muzeja filiāles vadītāja Sandra Šēniņa atceras mākslinieku kā Latvijas patriotu, kurš jau Atmodas pirmo biklo soļu sākumā nebaidījās publiski paust savu nacionālpatriotisko nostāju.