Kurzemes Vārds

06:02 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lai būtu gatavi iespējamai nelaimei

Andrejs Rjabcevs

Lai jau laikus sagatavotos iespējamajiem ugunsdrošības draudiem, Vakara un maiņu vidusskolas pedagogi vakar bija uzaicinājuši ciemos inspektorus no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes, kā arī Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības, lai kopīgiem spēkiem gūtu iemaņas, kas varētu noderēt ugunsgrēka gadījumā.

Tā kā šonedēļ skolās ir brīvlaiks un skolēni neuzturas skolas telpās, mācībām tika izvēlēts tieši šis laiks, jo tagad pedagogi ir mazāk noslogoti. Kā pastāstīja ugunsdzēsības dienesta inspektore Rita Seļezņeva, pedagogi iepazīstināti ar nelielu ievadlekciju par to, kas vispār ir ugunsgrēks un kādus draudus tas var radīt, kā arī izskaidrota rīcība, kā pasargāt gan sevi, gan arī apkārtējos ugunsgrēka gadījumā. R.Seļezņeva norādīja, ka ugunsdzēsējiem nereti iznāk saskarties ar gadījumiem, kad nelaimē nonākuši cilvēki nezina, kā pareizi rīkoties, lai pasargātos no liesmām. "Mēs vienmēr esam centušies iespēju robežās atsaukties šādiem aicinājumiem pastāstīt par ugunsdrošību, jo, manuprāt, ir ļoti nozīmīgi, ka tādās sabiedriskās iestādēs kā, piemēram, skolās, bērnudārzos un citur personāls ir instruēts, kā rīkoties nelaimes gadījumā," teica inspektore Rita Seļezņeva.

Bez teorētiskām nodarbībām pedagogi varēja arī praktiski izmēģināt, kā rīkoties ar ugunsdzēšamo aparātu un kā pareizi cīnīties ar liesmām.