Kurzemes Vārds

23:07 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ielas naktī būs gaišākas

Embūte. Aizvadītajā Pagasta padomes sēdē deputāti apsprieda projektu par ielu apgaismošanu, kas paredz divās kārtās apgaismot visu Vībiņu centru. Vispirms plānots gaišāku padarīt Uzvaras ielu, pēc tam Kalnu, Skolas un Lauku ielu. Pirmo kārtu iecerēts pabeigt līdz gada beigām.

Embūtes Pagasta padomes priekšsēdētājs Oļegs Jurjevs pastāstīja, kārtējā sēdē deputāti nolēma pašvaldībai piederošo zemi iznomāt privātīpašniekiem. Neviens par šo zemi interesi vēl neesot izrādījis, jo uz tās atrodas ēkas, un iedzīvotājiem neesot vēlēšanās to apsaimniekot. Deputāti vienojās arī par nepieciešamību Embūtes pamatskolas jumta remontam no Valsts kases ņemt 6 tūkstošus latu lielu aizdevumu, ko paredzēts atmaksāt četru gadu laikā. Tāpat lēma par pasažieru automašīnas iegādi pašvaldības vajadzībām.

Pagasts turpinās atbalstīt vientuļos pensionārus un invalīdus, piešķirot 20 latu malkas iegādei, kā arī segs vidusskolēnu ceļa izdevumus 50 procentu apmērā. Pabalstu šoreiz piešķīra 11 bērniem un vienam invalīdam. Katru mēnesi iedzīvotāju pabalstiem Embūtes Pagasta padome tērē ap 200 latu.

O.Jurjevs uz padomes sēdi bija aicinājis arī Embūtes medicīnas punkta vadītāju Marutu Troiku, jo ir jāsakārto dokumenti, lai medicīnas punktu varētu sertificēt. Šīs vajadzības realizēšanai pašvaldība piešķirs no 200 līdz 300 latu.