Kurzemes Vārds

23:45 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dendrologi apseko stādījumus

Aizvadītajā sestdienā un svētdienā Lejaskurzemē bija ieradusies Salaspils Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras laboratorijas augu fizioloģijas grupas vadītāja Ināra Bondare. Lai iepazītos ar stādījumiem un to, kā tie pārcietuši ziemu, viņa apmeklēja Rucavas pagastu un Grobiņu.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Grobiņas botāniskā dārza īpašnieks Ilmārs Graudiņš, bioloģijas zinātņu doktore paudusi gandarījumu, ka ziema ir bijusi labvēlīga augiem un tie nav cietuši no sala un mitruma. Ja pērnajā ziemā Rucavā projekta "Arborētum" īstenošanas gaitā aizgāja bojā daļa no Vāczemes atvesto rododendru, tad šoziem tādi postījumi neesot.

Kopīgi ar saimnieku Ināra Bondare izstaigājusi arī grobiņnieka bioloģiskiem retumiem pārpilno dārzu. Zinātniece izvēlējusies un paņēmusi potzarus to augu atjaunošanai, kas Salaspilī tādu vai citādu iemeslu dēļ aizgājuši bojā. Viņa priecājusies arī par Ilmāra Graudiņa magnolijām, kas nule jau sākušas raisīt pumpurus un gatavojas krāšņi ziedēt. Pirmo reizi šopavasar Grobiņā uzziedēšot arī sarkanā magnolija, kuras ziedi ir karmīnsarkani.

"Vienojāmies ar doktori par turpmāko sadarbību. Aprīlī ieradīšos pie viņas Salaspilī, lai apskatītu Ināras Bondares aprūpēto saimniecību," teica Ilmārs Graudiņš, piebilstot, ka tas, kas esot derīgs botāniskajiem dārziem, nebūt nederot citiem mērķiem. Tāpēc Ināra Bondare kritizējusi Rīgas Domi, kuras darbinieki sadomājuši apstādījumiem kokus un krūmus iegādāties Beļģijā. Tad jau labāk, lai vedot tos no Itālijas, pazobojusies zinātniece, ar to vēloties uzsvērt, ka pilsētu apzaļumošanai ir jāizvēlas tikai klimatiskajai zonai atbilstoši augi.