Kurzemes Vārds

06:15 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Meistarībā sacenšas kokapstrādes skolotāji
Daina Meistere
31.arodvidusskolā notika valsts profesionālās izglītības iestāžu kokapstrādes profesijas skolotāju profesionālās meistarības konkurss "Rāmītis – 2004". Mūsējie, kā jau pagājušā gada laureāti, uzņēma apmēram divdesmit kolēģus no desmit līdzīga profila mācību iestādēm, to skaitā bija Rīgas, Jelgavas, Mālpils, Skrundas, Kuldīgas, Ogres un citu skolu pedagogi. Skolotājiem pēc rasējuma bija jāizgatavo rāmis, kā arī jāatbild uz testa jautājumiem. Liepāju pārstāvēja arodapmācības skolotāji Viktors Šulcs un Kaspars Grickus. Šoreiz nācās līdera pozīcijas atdot, un galvenā sponsora firmas "Bosch" dāvātā balva aizceļoja uz Rīgas Amatniecības skolu. 31.arodvidusskolai kā rīkotājai firma "Bosch" uzdāvināja orbitālo slīpmašīnu.

"Jaunie vanagi" domā par vasaru
Starptautiskās bērnu un jauniešu organizācijas "Jaunie vanagi" Liepājas klubs ir saņēmis Pilsētas domes finansiālu atbalstu un līdz ar to var iecerēt vērienīgus pasākumus. Jau noticis seminārs "Nometnes līderu palīgs", kura mērķis bija sagatavot cilvēkus, kas palīdzēs vasaras nometņu vadītājiem strādāt ar bērniem un jauniešiem. Tas notika Ziemupē, to vadīja mūsu pilsētas "Jauno vanagu" pārstāvji, un tajā piedalījās kā mūsu pilsētas, tā Ventspils, Limbažu, Olaines, Salaspils jaunie līderi kā no organizācijas "Jaunie vanagi", tā no daudzbērnu ģimeņu biedrībām. Lektoru starpā bija L.Krēsliņa, K.Lozinko, kuras dalījās savā nometņu rīkošanas un nodarbību vadīšanas pieredzē, B.Petrovica, kura pastāstīja par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un Ž.Krēsliņš, kurš ar semināra dalībniekiem runāja par komunikācijas problēmām un par vienlīdzību attieksmē pret nometnes dalībniekiem un viņu vajadzībām. "Jaunie vanagi" ir iecerējuši arī koku stādīšanu Jūrmalas parkā.

"Piku paka" – kārums cepumu gardēžiem
Akciju sabiedrība "Liepājas maiznieks" pircējiem sāk piedāvāt trīs jauna veida pildītos cepumus neparastā, vēl nebijušā iepakojumā. Iesaiņojumu rotā nosaukums "Piku paka". Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja uzņēmuma mārketinga vadītāja Dina Skarpa, cepumi tiek gatavoti no smilšu mīklas ar trim dažādiem pildījumiem – ar olu liķieri, karameļu pildījumu un ābolu ievārījumu. Šīs sastāvdaļas gādā SIA "Pūres cehs". Divi cepumu veidi gatavoti no smilšu mīklas, viens no piparkūku mīklas. Visus veido jaunajā iekārtā "Rhoen", kas ražota Japānā.

Anita Līdaka vērtē studiju programmas citās augstskolās
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Pedagoģijas katedras vadītāja, asociētā profesore Anita Līdaka kā pārakreditācijas komisijas eksperte piedalījās Kristīgās akadēmijas studiju programmas izvērtēšanā. Pirms tam viņa kā ekspertu komisijas priekšsēdētāja izvērtēja pirmā līmeņa studiju programmas "Sociālā aprūpe", "Sociālais rehabilitētājs" un "Sociālās palīdzības organizētājs" Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā "Attīstība". Anita Līdaka atzīst, ka citu augstskolu programmu vērtēšana dod bagātīgu pieredzi un ļauj analītiski paraudzīties arī uz mūsu akadēmijas veidotajām studiju programmām sociālajā darbā.

Pašvaldības policisti ziedo asinis
Vakar Centrālā slimnīca organizēja papildu Donoru dienu – asinis deva Pašvaldības policijas darbinieki. Viņi ar savu priekšnieku Normundu Dīķi priekšgalā atsaucās Asins sagatavošanas nodaļas vadītājas Gunas Zemes aicinājumam, jo slimnīcā sāk izsīkt asins rezerves. Vakar no Pašvaldības policijas asinis deva 21 cilvēks. Pēc nedēļas līdzīgā akcijā asinis ziedos Jūras spēkos dienošie un strādājošie. Lai papildinātu izsīkušās asins rezerves, G.Zeme aicina arī citus darba kolektīvus būt atsaucīgiem un ziedot asinis. Sīkāku informāciju var saņemt pa tālruni 3403229.