Kurzemes Vārds

04:01 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ir Markuss Maksimuss un arī Katrīna Karolīna

Daiga Mikuļska

Šā gada sākums liepājnieku ģimenēs iezīmējies ar niansi, kas rāda jaundzimušo skaita samazināšanos. Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā februārī reģistrēts par astoņiem jaundzimušajiem mazāk nekā šajā mēnesī pirms gada. Vairāk ir mirušo – pērn 98, šogad februārī 112. Par divām samazinājies reģistrēto laulību skaits.

Februārī trīs sievietēm un vienam vīrietim Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā izsniegta deklarācija par ģimenes stāvokli laulības reģistrēšanai ārzemēs. Divas līgavas precēsies Vācijā, viena Lielbritānijā, bet vīrietim kāzu ceremonija plānota Krievijā. Gada otrais mēnesis bijis zīmīgs ar to, ka savu mazuli, vēl slimnīcā esot, svinīgi bija nolēmušas reģistrēt divas ģimenes. Kad vecāki izsaka šādu vēlēšanos vai nu Dzemdību nodaļas, vai Dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem, tad turpat Dzemdību nodaļā var saņemt visus vajadzīgos dokumentus. Tos pasniedz Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dz.M.Reisa. Tā ir gan bērna dzimšanas apliecība, dzimšanas zīme, izziņa pabalsta saņemšanai, gan izziņa dzīvesvietas deklarēšanai.

Šogad populārākais vārds, ko vecāki izvēlas saviem dēliem, ir Markuss. Jau reģistrēti pieci Markusi. Nākamie populārākie vārdi, kas katrs atkārtojas trīs reizes, ir Roberts, Kristers un Arturs. Meitenēm populārākie vārdi – Karīna un Viktorija. Februārī divus vārdus vecāki devuši diviem puikām – viņus sauc Ralfs Rafaels un Markuss Maksimuss. Divi vārdi trim meitenēm – Luīze Paula, Sandija Daniela, Katrīna Karolīna.

2003.gada un 2004.gada februāris

Jaundzimušie 70 62

tajā skaitā zēni 41 31

t.s. latvieši 20 20

latviešu jauktās ģimenēs 4 2

meitenes 29 31

t.s. latvietes 17 17

latv.jauktās ģimenēs 1 5

Miruši 98 112

Līdz 60 gadu vecumam 28 29

Vīrieši 49 58

Latvieši 21 33

Sievietes 49 54

Latvietes 21 30

Laulības 18 16

tajā skaitā baznīcā 2 3

latviešu pāri 9 7

latviešu jauktās ģimenes 4 -