Kurzemes Vārds

13:53 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Aprīlis

Lai nu katrs pats izšķir, kurš no skaistākā gadalaika pavasara trijiem mēnešiem katram tuvāks. Tikai skaidrs, ka nekādas vainas nav arī aprīlim, kas jau cauri miglai laužas iekšā pa logiem un durvīm, un rīt būs klāt ar visām putnu dziesmām un dzegužu kūkošanu, ar sulu skrējienu pa bērzu stumbriem un gada gaišākajiem svētkiem Lieldienām.

Ja vēlas, aprīli var saukt arī par pavasara stabilāko mēnesi. Jo martā vēl jūtam ziemas apnicīgo klātbūtni un maijā jau sākam dzīvot vasarā, bet aprīlī, nu, aprīlī ir tikai pavasaris.

Šogad aprīlis mums gan vairāk saistīsies nevis ar dabas mošanos, bet gan citām, visai Latvijai nozīmīgām norisēm. Aprīli arī Liepājā ievadīs NATO karogu uzvilkšana pie militārajiem objektiem, apstiprinot mūsu valsts iekļaušanos pasaules spēcīgākajā militārajā blokā, un aprīlis būs pēdējais mēnesis pirms mūsu valsts iesaistīšanās Eiropas spēcīgākajā ekonomiskajā savienībā. Ja NATO klātbūtni nemanīsim un tam lielu uzmanību neveltīsim, tad Eiropas Savienības tuvošanos pavadīs ne jau tikai apziņa, ka no maija būsim Rietumu pasaulē. To pavadīs arī bažas, arī neziņa, droši vien vēl kāda nodrošināšanās kroplīga izpausme, līdzīgi sāls un etiķa pirkšanas drudzim.

Taču tas nebūt nenozīmē, ka visu aprīli par to vien tik domāsim. Teātra cienītāji gaidīs gada grandiozākā uzveduma Liepājas teātrī – "Vīnes valša" – pirmizrādi. Lietišķās un tēlotājas mākslas cienītāji – mākslinieku konkursa "Pie jūras dzīve mana" izstādi. Sporta cienītāji – izšķirošās spēles par Latvijas labāko basketbola komandu nosaukumiem un futbola sezonas atklāšanu. Sāksies arī Spodrības mēnesis, kad sakopsim savu apkārtni un vispirms durvju priekšu.

Liepājā gaida ierodamies arī trīs ministrus – labklājības, kultūras un izglītības. Taču sarunas ar viņiem būs galvenokārt par Eiropas Savienības iespēju izmantošanu. Tāpat kā ar Eiropas Savienību būs saistīti Liepājas pārstāvju braucieni uz Briseli un Norvēģijas Bergenas pilsētu. Tātad skaties, kur gribi, visur Eiropas Savienība priekšā.

Andžils Remess