Kurzemes Vārds

03:31 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zviedrijas latviešu dāvinājums Liepājas koncertzāles būvei

Indra Imbovica

Apmēram 14 000 Zviedrijas kronu ir saziedoti dāvinājumam Liepājas koncertzāles būvei. Šo ziņu apliecināja Zviedrijas latviešu centrālās padomes valdes locekle, Gēteborgas latviešu apvienības priekšsēde Ilze Šakare.

Ilze Šakare jau daudzus gadus saistīta ar Liepāju caur mūzikas sakariem. Sākumā tie bija koru koncerti, jo viņa vadīja arī Gēteborgas latviešu kori, vēlāk Ilze Šakare kļuva par Liepājas Simfoniskā orķestra fani un iesaistījās tā vieskoncertu turnejas koordinācijā Skandināvijas valstīs. Būtībā Ilze Šakare bija tā, kura mūsu simfoniķus iepazīstināja ar zviedru šovzvaigzni Robertu Velsu un vēlāk orķestri pavadīja viesturnejās pa Zviedriju un Somiju. Par šo pašaizliedzīgo darbu starpvalstu kultūras sakaru attīstībā pirms pāris gadiem viņa tika apbalvota arī ar Liepājas pilsētas Atzinības rakstu un nozīmīti.

Ziedojums Liepājas koncertzāles būvei ir pilnīgi personiska Ilzes Šakares iniciatīva. Viņa ir starp tiem īpatņiem pret savu gribu, kuri dzimuši 29.februārī, un tātad šogad bija tā reize, kad pilnīgi likumīgi varēja atzīmēt savu dzimšanas dienu. To viņa arī izdarīja šim datumam raksturīgā neparastumā. Proti, savas jubilejas uzaicinātajiem vairākiem desmitiem viesu Ilze Šakare lūdza neko viņai personiski nedāvināt, bet pēc pašu brīvas izvēles ziedot naudu Liepājas koncertzāles būvei. Jāatzīst, ka šāda absolūta nesavtība ir pat mulsinoša, jo tā nav ikdienišķa parādība.

Šajās dienās Ilze Šakare telefonsarunā no Gēteborgas apstiprināja, ka ziedojumus devuši 45 Zviedrijas latvieši kopsummā par apmēram 14 000 Zviedrijas kronu. Šī nauda tiks ieskaitīta sabiedriskās organizācijas "Liepājas koncertzāles atbalsta fonds" kontā Nr.40008071548, Unibankas UNLALV2X Liepājas filiālē.

Atsaucoties uz šo Zviedrijas latviešu dāvinājumu, sabiedriskā organizācija "Liepājas koncertzāles atbalsta fonds" ar tā prezidenta maestro Imanta Rešņa parakstu katram dāvinātājam izsūta Pateicības rakstu.