Kurzemes Vārds

06:11 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Cīņā par bronzu metalurgi pakutina līdzjutēju nervus
Emīls Dreiblats
Vakar "Liepājas metalurga" hokejisti savā laukumā aizvadīja pēdējo, izšķirošo Latvijas atklātā čempionāta spēli par trešo vietu un ar 6:1 (1:0, 0:1, 5:0) pārspēja Elektrēnu "Energija", pirmo reizi komandas vēsturē izcīnot bronzas medaļas. Divus vārtus mūsējo labā guva Ņikitins, bet pa reizei izcēlās Bogdanovs, Kardašs, Jass un Fiļimonovs.
Ieeja uz metalurgu pēdējo maču šajā sezonā bija bez maksas, līdzjutēju tribīnes bija pārpildītas, un varbūt tieši tādēļ metalurgi saglabāja intrigu līdz pat pēdējās trešdaļas vidum. Pēc mača sākumā Bogdanova gūtajiem vārtiem līdz nākamajam liepājnieku panākumam līdzjutējiem nācās gaidīt 45 minūtes. Otrajā trešdaļā bija spēlētas 27 sekundes, kad viesu uzbrukuma līderis Lelenas panāca neizšķirtu, un ar pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā lietuviešiem šādu rezultātu izdevās noturēt līdz pat pēdējās trešdaļas vidum.
Fantastisku sniegumu šajā laika posmā demonstrēja "Energija" vārtsargs Aļeiņikovs, glābjot savu komandu šķietami bezcerīgās situācijās. Savukārt mājiniekus un fanus arvien nervozākus darīja daudzie neizmantotie vārtu gūšanas momenti un īpaši šajā jomā grēkoja pirmā maiņa. Lietuvieši spēlēja cieši, agresīvi un bieži vien uz pārkāpuma robežas, tādēļ neiztika bez asumiem – otrās trešdaļas izskaņā izkāvās Mamonovs un Lelenas, bet mača beigās ietekmes sfēras nesadalīja Korņilovs un Aļukonis. Tikai pēc Ņikitina precīzā metiena trešdaļas vidū liepājnieki izvirzījās vadībā un viesi salūza – pēdējās piecās minūtēs Aļeiņikovs ielaida vēl četras ripas, turklāt "Energija" nerealizēja soda metienu.
Tostarp Latvijas izlases galvenais treneris Kurts Lindstrēms nosaucis 34 kandidātus, kas cīnīsies par vietu sastāvā braucienam uz pasaules čempionātu Prāgā. Kā pārsteigums jāmin Austrumeiropas hokeja līgas un Latvijas čempionāta rezultatīvākā spēlētāja, "Liepājas metalurga" uzbrucēja Romāna neiekļaušana šajā sarakstā. Rīt izlasei pievienosies Liepājas komandas centra uzbrucējs Juris Ozols un aizsargs Aleksandrs Jerofejevs.