Kurzemes Vārds

11:15 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Durbe" atvēzējusies jauniem darbiem ezerā

Anda Pūce

Aizvadītās nedēļas nogalē Durbes novada Tadaiķos notikušajā sabiedriskās vides pārvaldes "Durbe" kopsapulcē organizācijas biedri, izvērtējot padarītos darbus, nolēma arī turpmāk pārvaldes vadību uzticēt prezidentei Santai Virbai un viņas vadītajai valdei.

Kā pastāstīja S.Virba, uz kopsapulci bija pulcējušies aptuveni 30 organizācijas biedru, tika uzņemti arī vairāki jauni biedri un tagad jau "Durbe" pulcē gandrīz 50 Durbes ezera apsaimniekošanā ieinteresētus ļaudis, organizācijas un pašvaldības. Bez gada kopsapulcēm piederīgajām Revīzijas komisijas atskaitēm un citām formalitātēm, tika apstiprināts arī jaunais valdes sastāvs, kurā bez prezidentes, kas šajā amatā ir jau divus gadus, vēl ir seši locekļi.

Valdē pēc personīgā lūguma vairs nedarbosies Andrejs Radzēvičs, kuram tagad ir daudzi citi svarīgāki pienākumi, tomēr viņa vietā tika atrasts cits, ne mazāk rosīgs cilvēks – Jānis Stonis. No līdzšinējiem valdes locekļiem savos amatos palika visi trīs pašvaldību vadītāji – Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds, Dunalkas Pagasta padomes priekšsēdētāja Ligita Liepiņa un Vecpils Pagasta padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bite, kā arī Ēriks Rāva un Indulis Puķe.

Stāstot par padarītajiem darbiem, S.Virbai tiešām bija ar ko palepoties, piebilstot, ka daudz darāmā vēl priekšā. Vispirms jau, pateicoties pārvaldes aktīvam darbam, izdevies Zivsaimniecības pārvaldē apstiprināt nolikumu licencētai makšķerēšanai Durbes ezerā 2003. – 2005.gadam un pērn jūlijā sākta licenču izplatīšana, par ko organizācijas kasē ienākuši 140 lati. Šogad "Durbe" iecerējusi stingrāk raudzīties, lai makšķernieki pirktu licences, tādēļ tika izsludināts konkurss uz sabiedriskā inspektora amatu Durbes ezerā. No 5 kandidatūrām jaunā valde par atbilstošāko uzskatīja V.Kuzminu, kuram gan vēl būs jāapmeklē sagatavošanas kursi  Liepājas Reģionālajā vides pārvaldē, un pēc tam valde ar apkārtējām pašvaldībām lems par apmaksas sistēmu inspektoram un noslēgs darba līgumu. Bet kontrolēt noteikumu ievērošanu bez sabiedriskajiem inspektoriem var arī policisti, pašvaldības, Liepājas Reģionālās vides pārvaldes inspektori un Vides valsts inspekcijas darbinieki.

Tiem, kam ir aktuāla makšķerēšana Durbes ezerā, jāpaskaidro, ka ikviens makšķernieks licences var iegādāties Durbes Novada domē vai Dunalkas Pagasta padomē, kā arī brīvdienās veikalā "Lindāle" Durbē. Gada licence maksā 9 latus, vasaras sezonas (no 1.jūnija līdz 1.novembrim) licence – 6 latus, bet ziemas sezonas (no 1.novembra līdz 1.maijam) licence – 5 latus. Lincence vienai dienai nopērkama par 50 santīmiem. Maijā licenču cenas atšķiras, jo šajā mēnesī ir atļauts makšķerēt un spiningot no laivas. Dienā tas izmaksā 1 latu, bet licence visam mēnesim – 5 latus. Ir arī bezmaksas licences bērniem un pusaudžiem, kā arī pensionāriem un invalīdiem, kā arī licences ar atlaidēm piekrastes zemju īpašniekiem un viņu ģimenes locekļiem, politiski represētajiem un sabiedriskajiem zivju aizsardzības inspektoriem. Sīkāka informācija par licencēm un makšķerēšanas noteikumiem Durbes ezerā iegūstama pa tālruni 9164833 vai 9255854. Tāpat ap ezeru ir uzstādīti arī vairāki informatīvie stendi, kur atrodama informācija par licencēto makšķerēšanu. S.Virba piebilda, ka šo stendu izgatavošanai izmantota "Durbes" biedra, Rīgas domes priekšsēdētāja Gundara Bojāra dāvinātā nauda. "30 procenti no licenču realizācijā iegūtās kopējās summas tiek pārskaitīti Zivju fondā, bet atlikusī nauda paliek mūsu rīcībā – licencētās makšķerēšanas organizēšanai, zivju mazuļu iegādei, ūdenskrātuves kopšanas darbiem un citiem pasākumiem," par naudas izlietojumu paskaidroja prezidente.

Viņa stāsta, ka pērn veiksmīgi izdevies piesaistīt finanšu līdzekļus "Durbes" iecerētajām aktivitātēm, kur daudz palīdzējusi projektu speciāliste Evija Kopštāle. Par ieguldīto darbu finanšu piesaistē valde nolēmusi viņu pat uzņemt organizācijā kā sabiedriskās vides pārvaldes "Durbe" Goda biedri. Tā 5300 latu ezera tīrīšanas darbiem, ko varēs uzsākt tūlīt pēc putnu ligzdošanas jūlijā, piešķīrusi Lielbritānijas vēstniecība, bet 4000 latu pārgāzes projektēšanai Durbes upes iztekā un hidroloģiskajai izpētei atvēlējis Vides aizsardzības fonds. "Pēc šo līdzekļu apgūšanas ceram uz papildu līdzekļiem reālajiem pārgāzes būvniecības darbiem," stāsta S.Virba. Viņa uzsver, ka darāmā ar projektu īstenošanu šogad netrūkst, tomēr pie šiem diviem vien "Durbe" apstāties nedomājot. Ir daudz jaunu ieceru un netrūkstot mērķtiecības, lai meklētu iespējas tās realizēt.