Kurzemes Vārds

01:37 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Teātru mīļotāji pulcējas Bārtā

Inita Gūtmane

Pagājušajā nedēļā Bārtas Kultūras namā uz izrāžu parādi vienkopus sabrauca teātru mīļotāji no Liepājas rajona amatieru teātriem. Visas dienas garumā varēja vērot astoņas izrādes, kuras tika spēlētas divās zālēs.

Teātru skate iesākās ar bērniem veltītu G.Frīdenfeldes izrādi "Pieci mazi cilvēciņi", ko uzveda Tadaiķu amatierteātris. Parāde noslēdzās arī ar mazajiem skatītājiem domāto lugu pēc Kubas pasakas motīviem "Pelēks nebūt nav pelēks", ko rādīja Vērgales drāmas kolektīvs. Pasākuma apmeklētāji varēja izvēlēties noskatīties Bārtas amatierteātra atvesto A.Brigaderes lugu "Sievu kari ar Belcebulu", Medzes dramatiskā teātra iestudēto Ā.Alunāna "Mucenieks un muceniece", Aizputes Tautas teātris iepriecināja ar tautā iemīļoto R.Blaumaņa komēdiju "No saldenās pudeles", varēja arī pavērot Priekules teātra ļaudis O.Henrī izrādē "Dzīves virpulis". Romantiskākie skatītāji noteikti nevīlās, noskatoties Bunkas pagasta Krotes teātra kopas B.Skujenieces "Pusnakts vilcienu". Dunalkas amatierteātris savukārt bija sagatavojis speciālu sveicienu teātra svētkos.

Bārtas Kultūras nama vadītāja Gunta Klievēna pastāstīja, ka izrāžu parādes mērķis bija pulcēt teātru kolektīvus, lai varētu parādīt, ko tad katrs sezonas laikā paveicis, un ar padarīto iepriecināt arī citus. "Liepājas rajonā ir diezgan daudz dramatisko kopu, katrā no 15 līdz 20 dalībniekiem, galvenais, ka ir tik daudz teātru mīļotāju, un nav tik būtiski, cik labi vai slikti aktieri esam," sacīja G.Klievēna. Arī Tadaiķu amatierteātra režisore I.Ceriņa piekrīt, ka pasākums radīja iespēju salīdzināt sevi ar pārējiem un saprast, ko pašiem vajadzētu uzlabot vai darīt citādāk.

Liepājas rajona ļaudīm teātris patīk ne tikai skatīties, bet arī spēlēt, par to varēja pārliecināties, vērojot izrādes, kurās katrs aktieris izcēlās ar enerģiskumu un pārliecinošu tēlojumu. "Pašdarbniekiem nav tik svarīgs gala rezultāts, bet paša darbošanās, tāpēc arī visas izrādes bija tik interesantas. Mums jau tas ir mīlestības, nevis maizes darbs," piebilst Krotes teātra kopas režisore Līga Strēle. "Aktieri ir vienkārši brīnišķīgi, ja kādreiz teātriem gadās grūtības ar režiju vai problēmas rada naudas trūkums, tad aktieri ir tie, kas pasākumu izglābj. Tādēļ jau arī skatās teātri – lai redzētu aktieru darbu," slavē I.Ceriņa.

"Kaut arī izrādes notika divās zālēs, skatītāju netrūka, uz pirmo izrādi pat bija tik daudz apmeklētāju, ka visi netika zālē iekšā," gandarīta G.Klievēna.

Lai gan pasākuma organizatori atzīst, ka visas dienas garumā ir diezgan nogurdinoši vērot izrādes, tomēr skatītāji jau laikus izvēlējušies, kādām izrādēm dot priekšroku. "Ļaudis noskatās sev vēlamo izrādi, aiziet mājās apkopt lopiņus un nāk atpakaļ," zināja teikt pasākuma vadītāja.

Inese Ceriņa pastāstīja, ka tadaiķnieki izvēlējušies rādīt G.Frīdenfeldes lugu "Pieci mazi cilvēciņi", kas ir gan piemērota teātra sastāvam, gan smieklīga un interesanta. "Uzvedot lugu, sapratām, cik grūti ir spēlēt bērnu izrādi, bet, ja to dara ar prieku un azartu, tad galarezultāts patīk gan pašiem, gan skatītājiem," no pieredzes sacīja I.Ceriņa.