Kurzemes Vārds

12:20 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājnieku teātra mākslas projekti

Indra Imbovica

Beigusies Kultūrkapitāla fonda šā gada Teātra mākslas nozares mērķprogrammu projektu konkursa pirmā kārta. Tajā finansējumu ieguvuši arī gandrīz divdesmit liepājnieku vai ar Liepāju saistītie iesniegtie projekti.

Sadaļā "Latviešu oriģināldramaturģijas attīstība" starp 11 atbalstītajiem projektiem 500 latu finansējumu saņēmis Laura Gundara luga "Andalūzijas smokings" Liepājas teātrim, arī autors L.Gundars 500 latu.

Sadaļā "Amatierteātris" starp 38 projektiem – divi no Liepājas un abi aktrises un režisores Ināras Kalnarājas pieteikumi. Liepājas aktrišu apvienības "Atštaukas" rīkotais pasākums "Cik jauki vasarslaiciņā" saņem 160 latu, bet projekts "Liepājas Tautas teātrim 50 gadu" – 275 latus.

Sadaļā "Nekomerciālu nevalsts teātru trupu atbalsts" starp 6 finansētiem pieteikumiem 2000 latu saņēmis SIA "Agitas klubs" projekts "Ceļojošā leļļu teātra "Maska" materiāli tehniskās bāzes papildināšana un atjaunošana".

Sadaļā "Bērnu un jauniešu teātra attīstība" starp 24 Kultūrkapitāla fonda atbalstītajiem projektiem 7 ir no Liepājas. Metalurgu Tautas teātra režisores Dainas Kandēvicas projekts "K.Skalbes "Pasaka par vērdiņu" iestudējums" ieguvis 300 latu. SIA "Agitas klubs" projekts "Ceļojošā leļļu teātra "Maska" muzikālās izrādes bērniem "Mājas gariņa nedarbi" iestudējums" finansēts ar 1000 latiem. Liepājas pilsētas pašvaldības Leļļu teātrim atbalstīti trīs iestudējumi: ar 900 latu – "Šķielacītes rapsodija", ar 700 latu – "Saldais sapnis" un ar 500 latu – "Trīs traki truši". Liepājas teātrim piešķirti 7000 latu ASSITEJ festivāla "Nordic-Baltic" rīkošanai Liepājā. Bet sabiedriskās organizācijas "Atštaukas" Liepājas Folkloras centra Lieldienu izrāde "Laid, māmiņa, man' tirgā'i" atbalstīta ar 175 latiem.

Sadaļā "Teātru viesizrādes Latvijas reģionos" starp 14 projektiem 5 ir no mūspuses. Ceļojošā teātra "Maska" viesizrādēm Vidzemē piešķirti 770 latu, Liepājas Leļļu teātrim viesizrādēm Kurzemē, Zemgalē un Latgalē – 1000 latu. Liepājas teātra viesizrādei "Amedejs" Mālpilī, Ogrē un Jelgavā – 900 latu, bet viesizrādes Valmieras teātrī finansētas ar 1500 latu. I.Ābeles lugas "Jasmīns" iestudējuma V.Kairiša režijā viesizrāde un diskusija Liepājas teātrī atbalstīta ar 400 latu.