Kurzemes Vārds

11:44 Sestdiena, 29. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Advokātu "Gada balvas" finālā "Grobiņa" un "LPA"
Pauls Kaufmanis
Advokātu "Gada balvā" aizvadītas pusfināla spēles, kurās savā starpā tikās "LPA" un "Autobusu parks", kā arī "Grobiņa" un "LBBA". Pirmajā pusfināla mačā nedaudz negaidīti "Autobusu parks" ar 70:68 spēja uzvarēt Liepājas Amatieru basketbola līgas otrās vietas ieguvējus "LPA", taču otrajā abu komandu cīņā studenti pārliecinoši revanšējās ar 74:56, līdz ar to divu spēļu summā izcīnot uzvaru ar 142:126. Izšķirošajā mačā rezultatīvākais "LPA" rindās bija Kaspars Tiškus, kurš guva 23 punktus (no tiem 18 ar trīspunktniekiem), "Autobusu parkam" 15 punktus sameta Alens Timbra.
Otrajā pusfināla duelī "Grobiņa" pārliecinoši apspēlēja "LBBA", uzvarot ar 69:64 un 105:78 (summā – 174:142). Izšķirošajā mačā uzvarētājiem 35 punktus guva Armands Alksnis, bet zaudētājiem Viktors Vārna sameta 21 punktu, visus ar trīspunktniekiem.
Pašlaik ceļojošo advokātu balvu rotā divi uzvarētāju ieraksti – "LPA" un "Grobiņa". Jau rīt abas komandas cīnīsies par otro uzvaru šajā turnīrā, bet "LBBA" un "Autobusu parks" – par trešo vietu.

Jaunie metalurgi uzvar Šveicē
Emīls Dreiblats
Ar izcilu panākumu no starptautiskā turnīra "NHL de Fribourg", kas norisinājās Šveicē, atgriezusies "Liepājas metalurga" 1995.gadā dzimušo zēnu komanda. Liepājnieki visās spēlēs izcīnīja uzvaras un sešos mačos savos vārtos ielaida tikai vienu ripu. Kā pastāstīja komandas treneris Igors Ļebedevs, turnīrs "NHL de Fribourg" šogad norisinājās jau desmito reizi. 1995.gadā dzimušo hokejistu grupā spēlēja 12 komandas, kuras priekšsacīkstēs bija sadalītas divās apakšgrupās. Katrai komandai tika piešķirts kāda Nacionālās hokeja līgas kluba nosaukums, un tādējādi "Liepājas metalurgs" Šveicē startēja ar Toronto vienības "Maple Leafs" karogu. Komandā tika izsniegti attiecīgi formastērpi, kuri pēc turnīra palika spēlētāju īpašumā.
Vienas spēles ilgums bija divreiz pa 13 minūtēm un 30 sekundēm – katra maiņa laukumā aizvadīja pusotras minūtes. Apakšgrupā metalurgi nezaudēja nevienus vārtus un ar 6:0 pārspēja Vācijas komandu, ar 10:0 un 4:0 tika pieveiktas divas laukuma saimnieku vienības, ar 11:0 metalurgi uzvarēja Sjēras hokejistus, bet ar 6:0 – Bernes komandu. Tādējādi Liepājas hokejisti uzstādīja jaunu šā turnīra rezultativitātes rekordu. Otrajā apakšgrupā uzvarēja Lugano komanda "Red Wings", un viņi arī bija mūsējo pretinieki finālā.
Kā atzina I.Ļebedevs, galvenais bija noskaņot komandu pirms finālmača. "Centāmies puikām iestāstīt, lai viņi pēc iespējas ātrāk gūst pirmos vārtus – tas uzreiz dotu psiholoģisku pārsvaru pār pretinieku," stāstīja treneris. Pirms spēles dotais uzdevums tika izpildīts ar uzviju – liepājnieki pirmos vārtus guva jau 12.sekundē un visā spēlē uzvarēja ar 8:1.
I.Ļebedevs lielu paldies teica Liepājas kluba vadībai, kura mūsu jaunajiem hokejistiem palīdzēja nokļūt šajā prestižajā turnīrā. "Žēl, ka pretinieki nebija drusciņ spēcīgāki – mums pašiem būtu bijis interesantāk," atzina treneris. Paredzams, ka "Liepājas metalurga" jaunie hokejisti uz turnīru "NHL de Fribourg" dosies arī nākamgad.

Viktoram Pevko labākais sasniegums pasaulē
Pauls Kaufmanis
Valmierā aizvadītas Latvijas senioru sporta spēles, kurās piedalījās arī Liepājas Senioru sporta klubs un Liepājas rajona sporta klubs "Lejaskurzemes sports". Pasaulē jaunu labāko rezultātu pauerliftingā spiešanā guļus svara kategorijā līdz 125 kilogramiem savā vecuma grupā sasniedza Viktors Pevko.
Jau otrajā piegājienā savu pagājušā gada decembrī Austrijā sasniegto rezultātu Pevko laboja par diviem kilogramiem – 265 kg. Trešajā mēģinājumā liepājnieks mēģināja pieveikt 271 kg, taču neveiksmīgi. Tagad Pevko gatavojas startam Eiropas čempionātā, kas notiks 16.maijā Vācijā. Vēl pauerliftingā šajās sacensībās jaunu Latvijas rekordu svara kategorijā līdz 100 kilogramiem sasniedza Zigmunds Porciks (200 kg). Par uzvarētāju svara kategorijā līdz 110 kilogramiem kļuva arī Dainis Jurkovskis, kurš uzspieda 185 kilogramus. Kopvērtējumā pauerliftinga komanda ieņēma otro vietu.
Citos sporta veidos vislabāk veicās Ilmāram Bernātam, kurš izcīnīja trešo vietu novusā. Viens solis līdz goda pjedestālam pietrūka Valentīnai Vainovskai šahā un Diānai Freimanei novusā. Kopvērtējumā liepājniekiem šahā izdevās izcīnīt sesto vietu, kas ir līdz šim labākais sasniegums LSSK komandai šajās sacensībās, bet novusā mūsējiem septītā vieta. LSSK dāmu volejbola komanda 13 komandu konkurencē ierindojās 11.vietā, arī "Lejaskurzemes sporta" kungiem tāds pats rezultāts.