Kurzemes Vārds

21:24 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Soli tuvāk drošākai pilsētai

Andrejs Rjabcevs

Pagājušās nedēļas nogalē vērīgākie liepājnieki jau droši vien būs pamanījuši, ka dažviet pilsētas centrā parādījušās neparastas videonovērošanas kameras. Kā skaidro paši kārtības sargi, šādas novērošanas sistēmas ieviešana ir vēl viens solis tuvāk drošākai pilsētai, jo turpmāk pilsētas centrā notiekošos starpgadījumus un pat noziegumus konstatēt būs daudz vienkāršāk, ātrāk, un tāpēc rīcība varētu būt operatīvāka.

Kā skaidroja Komunālās pārvaldes tehniskais direktors Andris Bražis, novērošanas kameru parādīšanās norāda tikai uz to, ka noslēgumam tuvojas drošības projekta pirmā kārta, kurā bija paredzēts izvietot pilsētas centrā trīs novērošanas kameras, kas fiksētu tur notiekošo un attēlu pārraidītu uz Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dežūrdaļu. Līdz ar to paši kārtības sargi varētu operatīvāk reaģēt uz nelikumībām un pat novērst noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Kameras ir uzstādītas Zivju ielā pie Centrālās zinātniskās bibliotēkas, Rožu laukumā pie Latviešu biedrības nama, kā arī Tirgoņu ielā, taču pašlaik kameras darbojas vēl izmēģinājuma versijā. Pilnībā projekta pirmās kārtas rezultātus plānots prezentēt šīs nedēļas otrajā pusē, kad ar paveikto drošības jomā iepazīsies gan Pilsētas domes amatpersonas, gan arī plašsaziņas līdzekļi un citu dienestu pārstāvji.

Andris Bražis norādīja, ka projekts par drošības uzlabošanu pilsētā sastāv no trīs posmiem. Otrajā kārtā paredzēts līdzīgas novērošanas sistēmas uzstādīt arī Peldu ielā, Lielā ielā un Jūrmalas parka rajonā, savukārt drīz pēc tam varētu sākties arī trešā kārta, kurā novērošanas kameras fiksēs arī satiksmi ielās un policistiem būs redzami numuri automašīnām, kuru vadītāji pārkāpuši noteikumus. Šāda sistēma veiksmīgi darbojas gan ārzemēs, gan arī vairākās Latvijas pilsētās.