Kurzemes Vārds

02:40 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Hokeja drudzi sagaidot

Kopš 1997.gada, kad Latvija debitēja pasaules čempionātā spēcīgāko sabiedrībā, hokejs ik pavasari mūsu valstī ir kaut kas daudz vairāk nekā sporta veids. Līdzjušana Latvijas izlasei ir kļuvusi par sociālo fenomenu un mūsu valsts sabiedrību vienojošu elementu, kuram grūti sameklēt ekvivalentu. Skaļākus toņus cienoši ļaudis pat mēģinājuši salīdzināt sabiedrības vienotību hokeja laikā ar nacionālā lepnuma – Dziesmu svētku – fenomenu, taču tā, protams, ir katra paša izvēle, kādas līdzības un paralēles izvēlēties. Viens gan nav noliedzams – Latvijas izlases gaitas pasaules hokeja čempionātā ir, šķiet, visspilgtākā norise, kas apliecina, ka bieži vien kā valsts problēma minētā divkopienu sabiedrība spēj rast vienādas intereses, ja vien tai ir vienots pievilcējspēks.

Nebūs lieki atcerēties, ka nu jau vairākus gadus Liepājas līdzjutēju interese par hokeja izlases gaitām ir saasinātāka un pārdzīvojumiem bagātāka nekā vienkārša, piemēram, Daugavpils vai Jelgavas fanu līdzjušana, jo izlases sastāvā jau vairākus gadus spēlē kāds no vīriem, kas ikdienā valkā "Liepājas metalurga" formastērpu. Šoreiz tāds ir uzbrucējs Juris Ozols, bet no šim čempionātam pieteiktajiem vīriem savulaik zem mūsu kluba karoga cīnījušies arī Edgars Masaļskis, Krišjānis Rēdlihs, Vadims Romanovskis un Aleksejs Širokovs.

Visbeidzot objektivitātes labad jāpiebilst, ka šogad hokejs vai, precīzāk runājot, biznesmeņu vēlēšanās iedzīvoties uz šās spēles popularitātes rēķina, ir radījis vairāk mieļu nekā prieka, tāpēc ikgadējais svētku gaidīšanas prieks bijis nedaudz aizēnots. Cerams, ka izlases gaitas Šveika dzimtenē ļaus vismaz uz pāris nedēļām aizmirst visas šīs jezgas, jo taču vispārzināms fakts, ka Latvijas izlases spožums un posts meklējams tās neprognozējamībā, kad mēs varam uzvarēt jebko un zaudēt ikvienam. Šīs tā saucamās nacionālās īpatnības ir vēl viens būtisks elements, kas liek ar patīkamu satraukumu gaidīt kaislības Prāgā, kad tūkstošiem čehu alu nobaudījušo fanu klātienē un desmitiem tūkstošu mājās palikušo līdzjutēju pie televizoru ekrāniem vienosies kopējā līdzpārdzīvojumā, kas visprecīzāk izsakāms divos vārdos: "Sarauj, Latvija!"

Edgars Lūsēns