Kurzemes Vārds

02:23 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Dzelzceļa pārbrauktuves apdraud drošību

MUDĪTE ZELMENE, autovadītāja

Lasot vakar "Kurzemes Vārdā" par traģisko avāriju uz sliedēm Grobiņā, kur vilciens sadūrās ar traktoru, un traktorists gāja bojā, es nevaru nedomāt par to, ka uz daudzām pārbrauktuvēm var būt līdzīgas situācijas. Es pati ik dienu vairākas reizes šķērsoju dažādas dzelzceļa pārbrauktuves pa ceļam uz Zaļo birzi, un vismaz reizi nedēļā pie kādas no tām sarkanais gaismas signāls mirgo maldinoši. Automašīnas piebrauc, pastāv, šoferi pagaida, bet, redzot, ka vilciens netuvojas, brauc pāri. Citi gaida ilgāk, citi vispār negaida.

Man, šādā situācijā šķērsojot sliedes, ir ļoti nepatīkama sajūta. Pirmkārt, man ir bail, jo ja nu pēkšņi parādās vilciens? Otrkārt, es tomēr jūtos mazliet kā likuma pārkāpēja, jo neesmu pārliecināta, vai turpat netālu nestāv ceļu policisti, kas mani par sliežu ceļa šķērsošanu pie mirgojošas sarkanās gaismas var bargi sodīt. Bet ko citu darīt? Nevar taču gaidīt mūžīgi. Līdzīga situācija ir Grīzupes ielā. Turklāt nereti gadās tā, ka pēc neilga laika braucu atpakaļ, un sarkanais signāls mirgo joprojām. Es nezinu, kam ir jāatbild par to, lai šie signāli nemirgotu maldinoši, taču, ja tādēļ notiek nelaime, kādam par to atbildība ir jāuzņemas.

Bet jāpiebilst arī tas, ka traktori uz ceļa ir vesela riska grupa, ar kuriem ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Es atceros vēl no senākiem laikiem, kad traktoristi pie stūres sēdās pat diezgan stiprā reibumā. Un tādā stāvoklī sarkano signālu var neievērot. Turklāt nereti traktoristi apdraud arī pārējos satiksmes dalībniekus. Piemēram, reiz braucu tumsā mājās no Saldus, un pie Rudbāržu pagrieziena tikai laimīga nejaušība mani glāba no tā, ka mūsu automašīna neietriecās priekšā braucošajā traktorā, kuram aizmugurē nedega neviena lampiņa. Priekšā divas mazas kaķacis spīdēja, bet tas man bija vājš mierinājums. Tāpat ir bijuši gadījumi, kad traktorists nogriežas pa labi vai pa kreisi, taču iepriekš nebrīdina ar gaismas signālu. Tāpēc es vienmēr esmu ļoti uzmanīga, ja uz ceļa ir traktors.