Kurzemes Vārds

11:44 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Juris Ozols debitēs pasaules čempionātā
Pauls Kaufmanis
Jau rīt Latvijas hokeja izlase Prāgā aizvadīs pirmo pasaules čempionāta spēli pret mājiniekiem Čehijas hokejistiem. Un jau trešo gadu pēc kārtas valstsvienībā tiks pārstāvēta arī "Liepājas metalurga" komanda –šogad spēlētāju atlasi izturējis uzbrucējs Juris Ozols.
Latvijas regulārā čempionāta izskaņā tā brīža "Liepājas metalurga" galvenais treneris Vesa Surenkins apšaubīja, ka kāds no Liepājas komandā spēlējošajiem hokejistiem varētu piedalīties pasaules čempionātā. Tomēr Latvijas izlases galvenais treneris Kurts Lindstrēms ir citās domās un sastāvā iekļāvis arī Ozolu, kurš četrās pārbaudes spēlēs pret Slovākiju un Japānu divas reizes rezultatīvi piespēlēja. Savukārt otrs "Liepājas metalurga" kandidāts Aleksejs Jerofejevs, kurš trijās pārbaudes spēlēs guva vienu rezultativitātes punktu, pārbaudi neizturēja.
Pēdējos trīs gadus vismaz viens "Liepājas metalurga" hokejists pārstāvējis arī Latvijas izlasi. Pērn vietu valstsvienībā ieņēma Vents Feldmanis un Aleksejs Širokovs, 2002.gadā – Viktors Bļinovs, Krišjānis Rēdlihs un Edgars Masaļskis, bet pirms tam tikai 1999.gadā metalurgam Marekam Jasam izdevās iekarot vietu izlases sastāvā.
Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam hokejā: vārtsargi – Artūrs Irbe, Sergejs Naumovs, Edgars Masaļskis, aizsargi – Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs, Oļegs Sorokins, Atvars Tribuncovs, Normunds Sējējs, Agris Saviels, uzbrucēji – Sergejs Žoltoks, Vjačeslavs Fanduļs, Aleksandrs Macijevskis, Grigorijs Panteļejevs, Leonīds Tambijevs, Aigars Cipruss, Aleksejs Širokovs, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksandrs Kerčs, Vadims Romanovskis, Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Semjonovs, Juris Ozols.

Liepājniekiem ceturtās vietas Maskavā
Pauls Kaufmanis
Četri Liepājas Kompleksās sporta skola audzēkņi startējuši Maskavā notikušajā starptautiskajā A kategorijas sambo turnīrā. Visveiksmīgāk no mūsējiem veicās Jurijam Šuļinam un Vladimiram Ševkovam, kuri savās svara kategorijās spēja izcīnīt 4 vietu. Sacensībās startēja 132 sportisti no
20 valstīm.
Svara kategorijā līdz 68 kilogramiem Latvijas šā gada atklātā čempionāta 2.vietas īpašnieks Ševkovs uzvarēja pirmajā cīņā, bet nākamajās divās atzina Krievijas sportistu pārākumu. Šajā pašā svara kategorijā startēja arī liepājnieks Māris Svilpe, bet viņš no cīņa izstājās jau pēc pirmā zaudējuma. Svara kategorijā līdz 90 kilogramiem Šuļinam jau pirmajā aplī pretī stājās pērnā gada pasaules čempions un nākamais turnīra uzvarētājs Aslans Unašhotlovs. Pēc zaudējuma šim sportistam Šuļins pārliecinoši bija pārāks par Tadžikijas sportistu, bet cīņā par trešo vietu piekāpās Moldovas pārstāvim Vasilijam Panfilam. Neveiksme jau pirmajā cīņā sacensības turpināt liedza vēl vienam liepājniekam Kasparam Svaram, kas startēja svara kategorijā līdz 82 kilogramiem.
Tas bija pēdējais starptautiskais turnīrs pirms Eiropas čempionāta, kas notiks maija beigās Šauļos. Liepājnieku treneris Vaclavs Jažēvičs pastāstīja, ka gaidāmajās sacensībās vietu izlasē jau nodrošinājis Šuļins, bet tuvākajā laikā tiks arī izlemts, kam dot priekšroku – Svilpem, kurš uzvarēja Latvijas atklātajā čempionātā, vai Šuļinam, kurš bija veiksmīgāks starptautiskajā arēnā.

Rajona galda tenisistiem uzvara komandu čempionātā
Pauls Kaufmanis
Latvijas komandu čempionātu galda tenisā Rīgā veiksmīgi aizvadījusi Liepājas rajona komanda "Lignoteks – "Lejaskurzemes sports"". Tautas līgā, kas ir otra spēcīgākā Latvijā, mūspuses sportisti sīvā cīņā izcīnīja 1.vietu.
Pirms finālsacensībām tika aizvadīti zonu turnīri, no kuriem divas labākās komandas kvalificējās izšķirošajām cīņām. Liepājnieki savā zonā bija labākie un kopā ar vēl piecām komandām apļa turnīrā cīnījās par čempionāta medaļām. Sacensībās mūsējie piekāpās tikai komandas "Universitātes sports" galda tenisistiem. Kopvērtējumā pirmajām trīs vietām bija vienāds punktu skaits, un svinēt uzvaru mūsējiem ļāva labāka setu attiecība. Līdzīga situācija kopvērtējuma augšgalā bija arī iepriekšējos divus gadus, bet sliktāka setu attiecībā liedza izcīnīt uzvaru. Novada komandā startēja Uldis Kapellers, Ivans Kapellers, Oļegs Pluščs un Jānis Ozols.