Kurzemes Vārds

11:51 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pārliecinoša uzvara UNESCO konkursā

Bārtas pamatskolas 9. klases skolniece Lelde Balbārde ar pētījumu "Dziesmu svētku tradīcijas Bārtā" UNESCO rīkotajā zinātniski pētniecisko darbu konkursā ieguva pirmo vietu.

Kā pastāstīja audzēknes pētnieciskā darba vadītāja Anita Helviga, Rīgā notika zinātniski pētniecisko darbu konkursa otrā kārta, kurā piedalījās piecu labāko darbu autori. Pamatskolas direktore domā, ka gūt uzvaru palīdzējis arī tas, ka 15 gadu vecajai jaunietei ir labas oratora spējas, prasme skaidri un pārliecinoši izteikties, stāstījumu viņa papildinājusi ar piemēriem no savas pieredzes.

Konkursa organizatori jau iepriekš ieteica tēmas, kuras varētu pētīt, viena no tām bija par nemateriālo kultūras mantojumu. Tāpēc radusies ideja izpētīt Dziesmu svētku tradīcijas Bārtā. Pētījuma izstrādes laikā autore atklājusi, ka neviens ne Bārtā, ne Liepājas rajonā par šo tēmu nav veicis izsmeļošus pētījumus, tāpēc nācies ieguldīt daudz darba. Trīs mēnešu laikā Lelde studējusi avīzēs atrodamos materiālus, par Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem izdotos bukletus, uzklausījusi atmiņu stāstījumus un ielūkojusies to cilvēku pierakstos, kas pabijuši dziesmu forumā. Noderīga bijusi arī informācija, kas gūta sarunās ar kolektīvu vadītājiem, kam izdevies piedalīties šajā grandiozajā pasākumā.

Uzrunā Rīgā Lelde arī izteikusi vēlēšanos: ja kādreiz taps grāmata par Bārtu, lai pētījums sastādītu vienu grāmatas nodaļu.

Tā kā darba izstrādes laikā bija nepieciešams ieguldīt daudz laika un enerģijas, lielu atbalstu sniegusi arī meitenes ģimene. Lelde pat izveidojusi ģimenes ciltskoku, un atklājies, ka katrs dzimtas loceklis ir pabijis Dziesmu svētkos.

Balvā labāko darbu autori saņēma aploksnītes, bet arī skolai audzēknes uzvara ir nozīmīga. "Tagad mums piedāvāja kļūt par UNESCO asociēto skolu, kas ir svarīgi tādai mazai pamatskolai kā mēs – sekos dažādi piedāvājumi, kuri būs noderīgi gan skolēniem, gan pedagogiem," apgalvo direktore A.Helviga.