Kurzemes Vārds

20:45 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nirējpīles varēja gan noslāpt ūdenī, gan saindēties

Marta vidū ziņojām lasītājiem par beigtām nirējpīlēm, kuras bija atrastas atkritumu konteinerā pie Karostas kanāla.

Maksimovas kundze, kas atrada beigtos putnus, par to informēja arī Vides reģionālo pārvaldi un Pilsētas domi. Viņa pauda viedokli, ka putni gājuši bojā, saindējoties Karostas kanāla zampā. Pārvaldes zivju inspektori turpretī apgalvoja, ka nirējpīlītes nosmakušas, iekļūstot maluzvejnieku izliktajos tīklos. Lai noskaidrotu, kāds ir patiesais putnu bojā ejas cēlonis, viena no nirējpīlītēm analīžu veikšanai tika nosūtīta sākumā uz laboratoriju Jelgavā, bet vēlāk to nogādāja Pārtikas un veterinārā dienesta Valsts veterinārmedicīnas diagnostikas centrā.

Tagad no turienes saņemta atbilde. Par to, kas tajā teikts, Vides reģionālās pārvaldes direktors Leonīds Zeļenskis nosūtījis vēstuli Pilsētas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam. No vēstules izriet, ka, visticamāk, putni ir noslāpuši zivju tīklos, kaut gan to organismā esot konstatēts arī kadmijs jeb cinka rūda. Līdz ar to Leonīds Zeļenskis pauž atziņu, ka neesot iespējams izdarīt nepārprotamu slēdzienu par putna bojā ejas cēloni, jo veterinārā dienesta rīcībā neesot atbilstošu normatīvo aktu, kas ļautu nosacīt, kādu vielu koncentrācijas putnu organismā ir nāvējošas. Turklāt nav nekāds noslēpums, ka Karostas kanālā piesārņojums daudzkārt pārsniedz ūdens tīrībai pieļaujamās robežas. To apstiprinājuši arī kopīgi ar Dānijas speciālistiem veiktie pētījumi. Tāpat neesot izslēgts, ka putni ir noslāpuši, iekļūstot tīklos. Zivju inspektori informējuši direktoru, ka no 8 kilometrus gara mencu tīkla jūrā vienas diennakts laikā izņemti 600 (!) beigtu ūdens putnu.

Lai tomēr uzzinātu patiesību, Leonīds Zeļenskis aicinājis, beigtus putnus atrodot, tos neaiztikt, bet ziņot ornitologiem, kas kompetenti noteiks bojā ejas cēloni. Savukārt, kā redakciju informējis Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, pēc 16.marta pašvaldības Vides nodaļa neesot saņēmusi ziņas par citiem bojā gājušiem putniem.