Kurzemes Vārds

15:47 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Plānojot darbus, raizējas par ieiešanu Eiropā

KAZDANGĀ. Deputāti Pagasta padomes sēdē, izvērtējot budžeta izpildi gada pirmajā ceturksnī un plānojot remontdarbus, raizējās par neziņu, kas saistīta ar cenu izmaiņām pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā.

Pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Moisejs pastāstīja, ka ieņēmumu plāns pirmajā ceturksnī izpildīts pēc iepriekš apstiprinātā grafika. Pavisam pagasta gada budžets ir 230 tūkstošu latu liels. Tomēr, tuvojoties 1.maijam, kad mūsu valsts kļūs par pilntiesīgu ES dalībvalsti, iespējamas plānoto darbu izmaksu izmaiņas.

"Dārgāki paliek būvmateriāli, celsies degvielas cenas. Esam gatavi, ka dzīve mūs nostādīs faktu priekšā," sacīja J.Moisejs. Kā piemēru viņš minēja jumta seguma izmaksas. Ja pērn no tehnikuma pārņemtā kluba ēkas jumta remontam būtu varēts iztikt ar kādiem 20 tūkstošiem latu, tad šobrīd jau izmaksas lēšamas ap 30 – 35 tūkstošiem latu. Pagaidām gan budžetā ieplānoti 25 tūkstoši latu, lai varētu izstrādāt kluba rekonstrukcijas projektu un ierīkot apkuri. Pārējo paredzēts veikt vēlāk.

Tāpat šogad gan pamatskolā, gan pirmsskolas izglītības iestādē plānots ierīkot ugunsdrošības un apsardzes signalizāciju. Skolā nepieciešams arī garderobes un foajē remonts. Vēl viens no šogad plānotajiem darbiem ir gājēju ietves izveidošana no pamatskolas līdz Dzirnezeram. Pa šo ceļa posmu blakus automašīnām ikdienā skolēni dodas uz izglītības iestādi, tāpēc gājēju celiņš nepieciešams viņu drošībai.