Kurzemes Vārds

19:15 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Alus tirdzniecības aizliegums liek intensīvāk strādāt policijai

GINTS EŠENVALDS, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks

Saeima šajās dienās pieņēma lēmumu, ka alu, tāpat kā stipro alkoholu, nakts stundās vairs nevarēs iegādāties. Es uzskatu, ka alus ne ar ko neatšķiras no vīniem un citiem vieglajiem alkoholiskajiem dzērieniem, kuru tirdzniecība bija un ir aizliegta no pulksten 22 līdz 6 rītā. Vai persona lieto alu vai citus alkoholiskos dzērienus, rezultāts ir viens un tas pats – cilvēks noreibst. Nav noslēpums, ka liela daļa likumpārkāpumu tiek izdarīta alkohola ietekmē. Šāds aizliegums, protams, samazinās šo likumpārkāpumu skaitu. Pavērojot pārkāpumu statistiku, ir jāatzīst, ka personas, kas lietojušas alkoholiskos dzērienus, nakts laikā nereti izdara dažādus likumpārkāpumus – nodarbojas ar huligānismu, laupīšanu, nodara smagus miesas bojājumus, pastrādā slepkavības. Tradicionālā nozieguma saikne ir šāda: kopīgi ar upuri lietoja alkoholiskos dzērienus, tad abiem radās domstarpības, vārds pa vārdam, un konflikts tiek atrisināts ar, piemēram, naža dūrienu.

Jāatzīst arī tas fakts, ka bieži alkohola ietekmē atrodas cietušie, kuri ir piesaistījuši likumpārkāpēju uzmanību. Piemēram, noziedzniekam vieglāk ir aplaupīt iereibušu cilvēku.

Tomēr jaunie noteikumi uzliek arī lielāku pienākumu policijai, proti, aizliedzot legālā alkohola tirdzniecību, lielāks pieprasījums būs nelegālajam alkoholam. Ja tiek ierobežota iespēja iegādāties alkoholu (kaut arī tikai alu), ir jārēķinās, ka radīta arī iespēja attīstīties nelegālā alkohola ražotājiem un tirgotājiem. Tieši tāpēc policijai vajadzēs ieguldīt vairāk laika un darba kontrolei, plānošanas operācijām un reālām darbībām, lai atklātu nelegālās ražotnes, likvidētu tās. Jau tagad policijai ir labas iestrādes, un pēdējā laikā ir likvidētas vairākas vērienīgas nelegālā alkohola ražotnes. Kopš tika aizliegta stiprā alkohola pārdošana naktī, atklāto nelegālā alkohola tirdzniecības gadījumu skaits ir lielāks, kas norāda uz to, ka nelegālie ražotāji un tirgotāji sarosās līdz ar korekcijām likumdošanā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks cīņu ar nelegālo alkoholu ir nosaucis par darba prioritāti, tāpēc rūpīgi tiek vākta informācija par ļergas ražotņu atrašanās vietām. Uzskatu, ka tieši rūpnīcu atklāšanā policijai ir jāiegulda lielākie spēki, jo, likvidējot preces ražotāju un piegādātāju, ar laiku iznīks arī sīkie tirdzniecības punkti. Lai policija varētu sekmīgāk atklāt, novērst un pārtraukt šādu nelikumīgu uzņēmējdarbību, protams, liela nozīme ir sabiedrības atbalstam. Ir jāsaprot, ka nelegālais alkohols nav tikai policijas problēma, tā ir visas sabiedrības problēma. Ja mūsu pilsētas un rajona iedzīvotājiem ir informācija par nelegālā alkohola ražošanas vietām, būsim pateicīgi, ja viņi informēs policiju (kontakttālrunis – 3404628).