Kurzemes Vārds

04:14 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājā pirmā un Latvijā ceturtā Ekoskola – Ezerkrasta sākumskola

Daina Meistere

Vakar Ezerkrasta sākumskolā ieradās Ekoskolu programmas Latvijas nacionālā žūrija, kas izvērtēja skolas darbību Ekoskolas nosaukuma piešķiršanai.

Viesi apskatīja klases un skolēnu iekopto dārzu, uzklausīja bērnu stāstījumu par savu mācību iestādi, kas ieguvusi Veselību veicinošas skolas nosaukumu, par to, kā viņi uzkopj un iepazīst ne tikai apkārtni, bet arī Liepājas ezera piekrasti, noskatījās uzvedumu "Skola pie ezera". Uzvedumā, kuru veidoja mācību pārzine Dzintra Kaula un mūzikas skolotāja Selga Puķīte, bija izmantoti skolēnu radošie darbi. Bērni paši viesiem prezentēja savu darbu par tēmām "Enerģija", "Atkritumi", "Transports", "Ūdens", "Veselīgs dzīves veids", "Skolas vide un apkārtne". Viss padarītais bija izkārtots pārskatāmā veidā.

Skolēni lepojas ar šajās dienās iestādīto Eiropas dārzu, kura izveidošanai un apkārtnes apzaļumošanai Pilsētas domes Vides fonds piešķīra 457 latus. Katra klase iestādīja kādu Eiropas valstij atbilstošu augu. Dārzu izveidot palīdzēja skolas dārzniece Dzintra Orba, mazajiem talkā sakārtot vietu stādīšanai nāca arī 6.vidusskolas zēni, arī daži vecāku pārstāvji. Eiropas dārzā turpmāk augs 26 jauni koki un krūmi, pavisam skolas apkārtne kļuvusi zaļāka par 100 jauniem kokiem un krūmiem.

Latvijas Ekoskolu programmā pašreiz ir iesaistījušās 12 Latvijas skolas, no kurām trīs jau saņēmušas Ekoskolas statusu – tām pievienojusies arī mūsu Ezerkrasta sākumskola. Žūrijas vadītājs Jānis Matulis sacīja, ka redzētais atstājis pozitīvu iespaidu, un, apsveicot Liepājā pirmo Ekoskolu, piebilda, ka skolas direktore Ināra Pūpola kopā ar vienu skolas pārstāvi aicināta saņemt Zaļo diplomu svinīgos apstākļos jūnija sākumā.