Kurzemes Vārds

03:43 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas apbūves iespējas pēta septiņu valstu pārstāvji

Sarmīte Pelcmane

Liepājā ieradās starptautiska 45 arhitektu un pilsētplānotāju delegācija, lai piedalītos praktiskā seminārā par piekrastes dzīvojamās apbūves līdzsvarotu attīstību. Plānošanas un izpētes darbi noritēs trīs Liepājas teritorijās – Ezerkrasta mikrorajonā, Vecās ostmalas vēsturiskās apbūves teritorijā un Karostā.

Kā informēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Ieva Zvagule, delegācija Liepājā ieradās Baltijas Pilsētu savienības Pilsētplānotāju komisijas projekta "Baltijas pilsētu alianse" (ABC – Aliance of Baltic Cities) ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Malmes pilsēta Zviedrijā.

Vakar viesnīcā "Līva" ciemiņiem notika seminārs, kura ievadā Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš un Pilsētas domes Attīstības pārvaldes priekšnieks Gunārs Ansiņš iepazīstināja dalībniekus ar Liepājas pilsētas vispārējo attīstību. Semināra turpinājumā Rīgas domes Attīstības departamenta Pilsētplānošanas pārvaldes Ģenerālplāna nodaļas galvenā projektu vadītāja Ināra Marana skaidroja Latvijas mājokļu problēmas.

Šodien semināra dalībnieki turpinās darbu grupās. Pirmās darba grupas uzdevums ir ieskicēt attīstības virzienus teritorijai starp abiem Ezerkrasta mikrorajoniem – starp Airītes un Vaiņodes ielu. Darba grupa meklēs jaunus infrastruktūras risinājumus, iezīmēs iespējamo privāto māju dzīvojamā rajona veidošanos. Viens no uzdevumiem ir arī 80.gados celto blokmāju un apkārtējās dabas un ezera vides organiska apvienošana.

Otrās darba grupas uzdevums ir Vecās ostmalas vēsturiskās apbūves mūsdienīgs pielietojums un attīstība. Darba grupa risinās teritorijas pieejamības, mūsdienīguma un vēsturiskuma saglabāšanas, kā arī veco ēku atjaunošanas vai pārbūves un pielāgošanas iespējas mūsdienu vajadzībām. Viens no darba grupas mērķiem ir vēsturiskā rajona kā interesantas pastaigu un atpūtas vietas izveide.

Trešā darba grupa strādās pie bijušās militārās pilsētiņas Karostas atdzīvināšanas variantiem teritorijai starp Turaidas ielu un Sv.Nikolaja katedrāli. Darba grupas mērķis ir jauni risinājumi vecajām būvēm, sociāli ekonomiskā scenārija un tam atbilstoša attīstības plāna izveide un infrastruktūras mērķtiecīga attīstība.

Pēc divu dienu darba šodien semināra dalībnieki plānojuši informēt presi par rezultātiem.

Delegācijas sastāvā ir septiņu valstu (Dānija, Vācija, Igaunija, Somija, Polija, Zviedrija, Latvija) pārstāvji no 24 pilsētām.